ו' ניסן התשפ"ד
14.04.2024

במקום גרגרי חומוס: זה מה שניסו להבריח בכמות עצומה

כמות עצומה של סם מסוכן בשווי של למעלה מ-75 מיליון ₪ נתפסו במכס אשדוד ע"י היחידה המרכזית של מרחב לכיש במחוז הדרום לאחר שהמכולה שהכילה לכאורה גרגרי חומוס העלתה את חשדם

במקום גרגרי חומוס: זה מה שניסו להבריח בכמות עצומה
הקוקאין שנתפס במכס באשדוד צילום: דוברות המשטרה

היחידה המרכזית של מרחב לכיש במחוז הדרום, פתחה בחקירת משלוח סם מסוכן מסוג קוקאין טהור, לאחר שנתפס על ידי בודקי מכס אשדוד ויחידת הסמים והמכס במכס אשדוד, עם הגעתו לנמל אשדוד במסווה של מכולה ובה מארזי גרגרי חומוס לכאורה, שהגיעה מאזור אמריקה.

הקוקאין שנתפס במכס באשדוד - רשות המיסים

עם בדיקת תכולת המכולה שהעלתה את החשד, נחשפו עשרות חבילות שבתוכן כ-280 ק"ג סם מסוג קוקאין טהור במצטבר, בשווי שוק מוערך של למעלה מ 75 מיליון ₪. לפי חשד המשטרה, הסם הטהור שהיה אמור להגיע לידיהם של עבריינים ייתכן והיה מופץ ברחבי ישראל במצבו הנוכחי או שהיה משמש ליצירת תרכובות סם שונות ובכך אף להגדיל את הרווח הכספי למאות מיליוני שקלים.

סגן מפקד ימ"ר לכיש, רפ"ק ינון מדמוני: "פעם אחר פעם אנחנו מזהים את הניסיונות של העבריינים להחדיר סמים מסוכנים לשטחי המדינה בתצורות שונות, לרוב תוך שימוש בתווך הימי. תפיסת הסמים מהווה מכה כלכלית אנושה לעבריינים שרכשו אותו בחו"ל במיליוני דולרים, ואנחנו מתכוונים להמשיך ולפעול יחד עם חוקרי המכס על מנת להתחקות אחר ניסיונות נוספים, ולבלום כניסה והפצה של סמים מסוכנים בשטחי ישראל."

סיכול הברחה אשדוד

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד