ח' ניסן התשפ"ד
16.04.2024

חברת החשמל והמרכז החרדי במסלול הכשרה ייחודי להנדסאיות חשמל בציבור החרדי

תכנית ההכשרה הייחודית בהובלת חברת החשמל ובשיתוף עתידאים והכוון, ממשיכה את הצלחת המחזור הקודם שהתקיים בשלוחת ירושלים של המרכז החרדי

חברת החשמל והמרכז החרדי במסלול הכשרה ייחודי להנדסאיות חשמל בציבור החרדי
מאיר שפיגלר מנכ"ל חברת החשמל צילום: באדיבות המצלם

החודש יצאה לדרך בשלוחת בני ברק של המרכז החרדי להכשרה מקצועית תוכנית הכשרה ייעודית חדשה להנדסאיות חשמל, ביוזמת חברת החשמל, תוכנית עתידאים ומרכז הכוון. פרויקט ההכשרה הייחודי יקנה לבוגרות ידע וכלים מקצועיים בתחומי החשמל, על מנת שהן תוכלנה להשתלב בתום תקופת ההכשרה כהנדסאיות מוסמכות בתפקידים שונים בחברת החשמל.

תפקידים אלה מהווים נתח עיקרי בליבת העשייה של חברת החשמל, ושילובן של הנדסאיות החשמל החרדיות מסייעת במאמצי הגיוס של החברה עבור פרויקטים לאומיים בתחומי החשמל והאנרגיה.

המסלול החדשני מעניק הזדמנות נדירה להצטרף לנבחרת עובדי חברת החשמל, כאשר ל-18 בוגרות מחזור ההכשרה הקודם, שהתקיים בשלוחת ירושלים של המרכז החרדי, כבר הותאמו תפקידים ייחודיים בחברה, בסביבה המותאמת לצרכיהן, והן משמשות כיום בתפקידים מגוונים כמו תכנון ותפעול ותפקידים טכניים נוספים להם דורשת חברת החשמל הכשרת הנדסאיות ייעודית.

"אין זה סוד שחברת החשמל מושקעת בשנים האחרונות ביתר שאת בניסיונות לייצר מעגלי תעסוקה והתפתחות מקצועית עבור מגזרים שונים וחשובים בחברה", מציין שלומי צרפתי, סמנכ"ל משאבי האנוש בחברת החשמל. "מסלולים אלה מרחיבים את כוח העבודה האיכותי של חברת החשמל, ונעשה הכול כדי להמשיך בשותפות עם המרכז החרדי ולחזק את המשק".

"הבשורה הגדולה של המסלול נעוצה בעובדה שהתלמידות יודעות כבר בתחילתו שמובטח להן מקום עבודה יוקרתי ונחשק במשרדי חברת החשמל, בסביבה חרדית מותאמת ותומכת", מסבירה גב' ברכה גוטרמן, מנהלת שלוחת בני ברק של המרכז החרדי. "המסלול, שנערך בשיתוף חברת החשמל ותוכנית 'עתידאים', ממומן במלואו לעומדות בקריטריונים, כשהתלמידות מקבלות תגבורים, סיוע לימודי וליווי אישי על ידי רכזים מומחים".

מסלול ההכשרה שנפתח כעת יימשך כשנה וחצי, ומטרתו להכשיר נשים נוספות למקצועות החשמל הנחוצים למשק, במטרה להרחיב את מעגל העובדות הקיים בחברת החשמל מכלל המגזרים.

"כבוגרת המחזור הקודם אני מרגישה שהכול אפשרי", העידה אחת מבוגרות מחזור ההכשרה הקודם. "את תקופת ההכשרה עברתי עם 3 ילדים קטנים בבית, והצלחתי לסיים אותה בציונים גבוהים כמו כל הבוגרות שאיתי, ואף להבטיח לעצמי עבודה שתואמת את כישוריי - בזכות הסיוע של המרכז החרדי להכשרה מקצועית, תוכנית עתידאים וחברת החשמל, שפתחו עבורי משרה מעניינת עם זיקה ישירה לתחום שבו התמקצעתי".

"תודה לחברת החשמל, למנהלי תוכנית 'עתידאים' ולמרכז הכוון", מודה אברהם הורן, מנכ"ל המרכז החרדי להכשרה מקצועית לגורמים הרבים שהובילו להקמת המסלול. "הם פעלו ללא לאות על מנת שהמסלול ימריא. מאחל לתלמידות לעבור את תקופת הלימודים בהצלחה רבה".

"אני גאה להוביל את המסלול המיוחד הזה", מסכמת גוטרמן. "מתוך מאות מתעניינות התקבלו עשרות תלמידות מוכשרות, וכולנו מאחלות להן הצלחה והרבה סייעתא דשמיא. נעמוד כאן לימינן ונהיה להן לעזר ככל שאפשר. אין לי ספק שהן יצליחו ובעזרת ה' יגיעו ליעד".

חשמל חרדים לימודים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד