י"ט אייר התשפ"ד
27.05.2024
מלים נוקבות

אבות שכולים במכתב למטכ"ל: "יש לכם חלק משמעותי באירועי ומחדלי אותו יום שחור"

אבותיהם של סרן אורי מרדכי שני סרן אושרי בוצחק ורס״ר איתי מורנו הי״ד במכתב נוקב לאחר הפרסומים על ועדת החקירה הצהלית שהוקמה בה חברים שאול מופז ואהרון זאבי פרקש

אבות שכולים במכתב למטכ"ל: "יש לכם חלק משמעותי באירועי ומחדלי אותו יום שחור"
הר הרצל צילום: יונתן זינדל - פלאש 90

בשבוע שעבר התחוללה סערה על כך שבהוראת הרמטכ"ל, בצה"ל החלו לחקור את הכשלים שהובילו למחדל החמור ב-7.10 ובמסגרת החקירה של צה"ל הוקמו כבר צוותי חקירה כאשר בין הבודקים שיתחקרו את המחדל נכללים הרמטכ"ל לשעבר שאול מופז, ראש אמ"ן לשעבר אהרון זאבי פרקש ומפקד פיקוד הדרום לשעבר סמי תורג'מן.

לאור הפרסומים הללו פנו מספר אבות שכולים במכתב בו הם מלינים במילים קשות על הכוונה לחקור תוך כדי המלחמה. "הח"מ שכלו את בניהם, סרן אורי מרדכי שני הי“ד, סרן אושרי בוצחק הי״ד ורס״ר איתי מורנו הי״ד ביום שמחת תורה ה7 באוקטובר, במשמרת שלך כמפקדם הבכיר ביותר. במשך 3 חודשים גזרנו על עצמנו שתיקה, מתוך הבנה שבעת מלחמה, עוסקים אך ורק בחיסול האיום על מדינת ישראל, הם כותבים.

"הבנו שבעודנו מתמודדים עם השכול, ובעוד מאות אלפי חיילי מילואים וסדיר עסוקים בלחימה, צמרת הצבא עסוקה כבר עתה בתחקירים במקום להיות עסוקה בהשגת מטרות המלחמה וסיומה בניצחון!! עד כאן כבודו! אתם צמרת הצבא, שלפי המידע שברשותנו יש לכם חלק משמעותי באירועי ומחדלי אותו יום שחור", כתבו.

עוד האשימו החותמים על המכתב הקשה יהושע שני, אביו של סרן אורי שני הי"ד, איל בוצחק, אביו של סרן אושרי בוצחק הי״ד ומשה מורנו, אביו של רס״ר איתי מורנו הי״ד, "אתם צמרת הצבא שבשעה 4 לפנות בוקר, כשבנינו וחייליהם היו בקו החזית חזרתם לישון. פשוט כך! התעלמתם מכל הנורות האדמות הבוהקות ותמרורי האזהרה שהוצבו בפניכם. אתה רמטכ“ל, ראש אמן, מפקד פיקוד דרום, ראש השב“כ, חזרתם לישון!!! ואפילו איזו התראה קטנה לפקודים שלכם לא העברתם! ואף לא לדרג המדיני! אז אתם תבחרו לכם את מי שיבדוק אתכם???

עוד הם כותבים כי "מאז נפלו בנינו אורי, אושרי ואיתי הי״ד. אנו עסוקים בכל כוחנו ביצירת אחדות בעם. אחדות אמיתית וכנה, אך אחדות אמיתית ובעלת יכולת לייצר עתיד טוב יותר, תוכל להיבנות רק תוך כדי מאבק ברע!! ככה פשוט. יש בנו הערכה רבה על האופן בו אתה מנהל את המערכה מאז ה-8 באוקטובר. יחד עם זאת, עליך החובה להבין, הדור הנוכחי של המשפחות השכולות לא יאפשר לחזור לקילקולים הישנים!! אנו נילחם!! למען האמת ולמען האחדות והניצחון!! כי זו צוואתם של בנינו הנופלים הי"ד.

ולסיום הם כותבים כי "לפיכך, אנו קוראים לך לבטל לאלתר את ההחלטה למנות את ועדת הבדיקה בעת הזו. תן לגוף חיצוני, אובייקטיבי ובלתי תלוי לעשות זאת בעיתוי המתאים וע"י הגורמים שיש בידם לפעול ללא שיקולים זרים, פניות ומשוא פנים.

עוד נוסיף, כי איננו תמימים. מבלי לקבוע מסמרות, אנו מניחים שגם הדרג המדיני לא חף מאחריות ויידרש לתת את התשובות לרבות לציבור אשר בידיו לשפוט אותו".

מלחמת חרבות ברזל עזה הרמטכ"ל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד