י"ג סיון התשפ"ד
19.06.2024
בצל המלחמה

משרד התחבורה שוב מאריך את תוקף הטסט לרכבים

מאז פרוץ המלחמה בוצעה הארכה אחת לתוקף הרישיונות: מפרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר ועד ה-6 בדצמבר. עכשיו משרד התחבורה נערך להארכה נוספת של תוקף רישיונות הרכב של הישראלים

משרד התחבורה שוב מאריך את תוקף הטסט לרכבים
משרד התחבורה שוב מאריך את תוקף רשיונות הרכב (טסט) צילום: רוני נאק

המלחמה עודנה משתוללת ומשרד התחבורה נערך להארכה נוספת של תוקף רישיונות הרכב של הישראלים - כך עולה מנוסח תיקון לצו התעבורה שמפרסם משרד התחבורה. תיקון זה אינו הראשון שמפרסם המשרד כתוצאה מהמלחמה ומצטרף להארכות קודמות שמשרד התחבורה כבר ביצע לתוקף רישיונות הרכב של הישראלים.

לפי עיקרי הדברים, משרד התחבורה מסביר כי מאז פרוץ המלחמה כבר בוצעה הארכה אחת לתוקף הרישיונות: מפרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר ועד ה-6 בדצמבר (כלומר חודשיים) - ואז בוצעה עוד הארכה של חודש נוסף של מי שהוגדרו כ"זכאי להארכת מועד".

אלא שהמלחמה מתמשכת עוד ולכן קיים קושי לפי משרד התחבורה בהגדרת מי שזכאי להארכת המועד השניה. ולכן כעת יבצע משרד התחבורה לפי לשון הטיוטה הארכת מועד רישיונות נוספת - הפעם לרכבים שמועד הרישום שלהם הסתיים ב-1 בינואר 2024 ועד ה-29 בפברואר הקרוב.

בנוסף, מי שמשתייך לקבוצה שיש לה רישיון שפג בין 7 בדצמבר ל-31 בדצמבר אשתקד יקבל גם הוא הארכה - של 90 ימים ממועד פקיעת הרישיון המקורי. לצד אלה מפרסם משרד התחבורה גם טיוטה המעניקה תוקף חוקי להארכה של מועדי התשלום של הרישיונות – ומגביל את מועדי הביצוע (כלומר תשלום הרישיונות ותוקף הרישיונות) ב-180 ימים ממועדי הפקיעה המקוריים.

 

 

משרד התחבורה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד