י"ט אייר התשפ"ד
27.05.2024
למרות המלחמה

מהנדסים ורואי חשבון: עולים חדשים מרוסיה נחתו אמש בנתב"ג

26 עולים חדשים מרוסיה נחתו אמש בישראל. בין העולים החדשים: 5 רואי חשבון, 4 משפחות, 3 מהנדסים, 2 עצמאיים ומורה אחת. מתחילת מלחמת חרבות ברזל עלו ארצה 4,412 עולים חדשים

מהנדסים ורואי חשבון: עולים חדשים מרוסיה נחתו אמש בנתב"ג
נתב"ג בתקופת המלחמה צילום: צילום מסך כאן 11

ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות קיימה אמש סיור בנתב"ג וערכה קבלת פנים ל-26 עולים חדשים מרוסיה שהגיעו לישראל.

בין העולים החדשים שהגיעו אמש ישנם 4 משפחות, 2 זוגות ועשרה בודדים. בין המקצועות של העולים שהגיעו אמש ארצה: 5 רואי חשבון, 3 פנסיונרים, 3 אקדמאיים, 3 מהנדסים, 2 עצמאיים אשת הייטק ומורה אחת. אחת המשפחות שהגיעה לישראל התייחסה לחששות של עלייה בזמן מלחמה: "אני הגעתי לפה עם אישתי ושתי הבנות שלי. אנחנו יודעים שיש מלחמה בצפון ובדרום הארץ, המגורים שלנו לפחות בשלב הראשון יהיו במרכז הארץ, ככה שאנחנו מקווים שהמלחמה לא תגיע אלינו". עולה נוספת סגרה מעגל של 52 שנים: "אני לא מפחדת מהמלחמה. סבא שלי רצה לעלות לישראל בשנת 1972 ואני עכשיו מגשימה את החלום שלו".

ח"כ עודד פורר, יו"ר ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות: "אתם מגיעים לישראל בתקופה לא פשוטה של מלחמה ואנחנו מצדיעים לכם על כך. המשרדים הממשלתיים יעשו ככל יכולתם כדי להקל על תהליך הקליטה שלכם. ברוכים הבאים לישראל. חייבים לתת לאגף שאחראי על תפעול הגעת העולים בנתב"ג את ההערכה הראויה. אנחנו רואים פה שיש עולים שלקח להם כמעט שנה וחצי לקבל אישור עלייה לישראל".

למרות שמתקיימת מלחמה בגבול אוקרינה ורוסיה, עדיין יש קשיים בירוקרטיים בתהליך העלייה לישראל. אחת מהעולות סיפרה: "התחלתי את תהליך העלייה בחודש אוקטובר של שנת 2022, האישור הרשמי לעלייה ניתן לי רק לפני שלושה חודשים והיום אני סוף סוף בישראל".

מקסים ביטון, מנהל אגף א' בנתב"ג במשרד העלייה והקליטה: "אנחנו עושים הכל כדי שחווית ההגעה של העולים לישראל שמגיעים לנתב"ג תהיה מוצלחת וטובה. העולים החדשים שמגיעים לנתב"ג עוברים שרשרת בירוקרטית לקליטה ראשונית בישראל. התהליך כולל רישום דמוגרפי, זכאות לסל קליטה, רישום לקופת חולים, קבלת כרטיס סים והנפקת תעודת זהות".

ח"כ זאב אלקין (המחנה הממלכתי) אמר לעולים: "לפני 33 שנה עשיתי אני את המסלול שאתם עושים הנה לארץ. רק שאז ישבו באולם זה בו זמנית 5,000 עולים. אנחנו מאוד שמחים שקיבלתם את ההחלטה לעלות ארצה ולהצטרף אלינו בישראל, מעריכים שעשיתם זאת למרות המלחמה. מאחל לכם קליטה מוצלחת ומי יודע – אולי אחד מהיושבים פה היום ייפגוש בעוד 15 שנה את העולים הבאים כחבר כנסת".

אביחי כהנא, מנכ"ל משרד העלייה והקליטה: "מתחילת מלחמת חרבות ברזל עלו ארצה 4,412 עולים חדשים. אני רוצה לנצל את ההזדמנות כדי להצדיע לעובדי משרד העלייה והקליטה באגף נתב"ג שעובדים מסביב לשעון כדי לאפשר חווית קליטה איכותית, יעילה וטובה לעולים החדשים שמגיעים לישראל".

נתב"ג מלחמת חרבות ברזל רוסיה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד