י"ב אייר התשפ"ד
20.05.2024
כ-1,700 פינויים רכובים

פעילות כוחות חיל הרפואה: כ-60,150 מנות דם הותרמו

מטפל בכיר בכל פלוגה, כ-60,150 מנות דם הותרמו ושימוש בנוזל ההחייאה הטוב ביותר שקיים בשדה רפואת החירום: תיעוד מפעילות כוחות חיל הרפואה ברצועת עזה

פעילות כוחות חיל הרפואה: כ-60,150 מנות דם הותרמו
פעילות כוחות חיל הרפואה ברצועת עזה צילום: דובר צה"ל

מתחילת התמרון הקרקעי ברצועת עזה, מלווים הרופאים והמטפלים של חיל הרפואה, באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, את הכוחות הלוחמים. בכל מסגרת לוחמת מדרג הפלוגה מתלווה מטפל בכיר (רופא/פראמדיק), זאת על מנת לספק מענה רפואי מיידי לפצעים קרוב ככל הניתן לרגע פציעתם. צה"ל הצבא היחיד בעולם הפועל בשיטה זו.

נכון לשבוע האחרון, כ-410 מטפלים בכירים משתתפים בתמרון הקרקעי, ומתוכם כ-53 מטפלות בכירות (רופאות / פרמדיקיות).

לראשונה בשדה הקרב המודרני, חיל הרפואה מצייד את הרופאים המלווים את הכוחות בתוך רצועת עזה במנות ״דם מלא״, כדי לאפשר מתן מנות אלה לפצועים סמוך ככל הניתן לנקודת הפציעה, בעיתוי שבו הוא הכי משמעותי עבור הפצועים.

דם מלא הוא נוזל ההחייאה הטוב ביותר שקיים כיום, והשימוש בו במלחמה הוא תוצאה של תהליך ארוך שקיים חיל הרפואה בצה"ל בשיתוף עם בנק הדם.

עד כה, כ-3,200 חיילים פצועים טופלו על ידי חיל הרפואה, והתבצעו כ-1,700 פינויים רכובים וכ-430 פינויים מוסקים. זמן פינוי ממוצע עומד על כשעה ו-6 דקות. כ-100 מנות “דם מלא” ניתנו בשטח, כ-470 חוסמי עורקים הונחו כ-100 פצועים קיבלו מנת פלזמה. כ-60,150 מנות דם הותרמו ע"י גדוד שירותי הדם.

 

 

חמאס עזה מלחמת חרבות ברזל רופאים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד