1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

פצצת זרחן במתחם שנלר; התושבים מסתגרים

פועלים במתחם דיווחו על עשן לא מזוהה שנפלט מהאדמה ככל הנראה כתוצאה מפצצה ישנה שאופסנה במקום; התושבים הונחו להסתגר
אלי שלזינגר, כ"ח טבת תשע"ה 19/01/2015 11:57

עשן במתחם שנלר, צילום ארכיון עשן במתחם שנלר, צילום ארכיון

עשן לא מזוהה נפלט מאדמת מתחם שנלר, צוותי כיבוי אש וחומרים מסוכנים במקום. הסיבה, ככל הנראה, התפוצצות פצצת זרחן ישנה שאופסנה במתחם.

פועלים שעובדים במתחם שנלר בירושלים, דיווחו שחשים ברע כתוצאה מעשן מוזר ולא מזוהה שנפלט מהאדמה, שעד לפני מספר שנים שימשה כמחנה צבאי.

מבדיקה ראשונית של החומר (העשן) שנפלט מהאדמה ע"י צוותי כיבוי האש, עולה כי ככל הנראה מדובר בפצצת זרחן ישנה שהתפוצצה במקום.

"כרגע יש במקום ריכוזי זרחן גבוהים", מסר אודי גל דובר כבאות י-ם, "הצוותים סוגרים שטח בידוד ומתחילים טיפול בחומר".

הכבאים נתנו הוראת הסתגרות וסגירת חלונות בצורה הרמטית בבתים לתושבים שגרים ברדיוס של מאה מטרים ממוקד דליפת הזרחן.

יצויין, כי אתמול (ראשון) אותר באותו המתחם נפל של פגז ע"י אחד המאבטחים במקום. כוח משטרה וחבלן פינו את המתחם הסמוך לטובת טיפול בנפל.

מדובר כיבוי והצלה ירושלים נמסר: "יחידת החומ"ס והניטור שאני חבר בה הוקפצה למתחם שנלר בעקבות קריאה על פועלים שחשים ברע לאחר ששאפו עשן שבוקע מהאדמה. הגענו למקום ובבדיקה על ידי גלאים מתקדמים התברר לנו שמדובר בחומר מסוג זרחן לבן שמקורו ככל הנראה בפצצה ישנה שהתפוצצה בשטח.

"לאחר הבדיקות וכדי למנוע פגיעה אפשרית באוכלוסיה שגרה בסמוך. ביצענו בידוד והורינו על הסתגרות בבתים ברדיוס של 100 מטר וכ-200 מטר בכיוון הרוח (מערב) במקביל באמצעות כלי צמ"ה כיסינו את האזור הנגוע בכמויות גדולות של אדמה וכעת הורדנו את ריכוזי החומר לרמה נמוכה מאוד".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;