כ' אייר התשפ"ד
28.05.2024
אנטישמיות רוסית

במוסקבה תוקפים את גרמניה על תמיכתה בישראל

באתר משרד החוץ הרוסי נכתב נגד התמיכה שגרמניה מעניקה לישראל בכל הנוגע לתביעה בהאג: "קו זה של השלטונות הגרמניים תפס זמן רב על פי הכללים שהוגדרו על ידי וושינגטון"  

במוסקבה תוקפים את גרמניה על תמיכתה בישראל
המצעד במוסקבה לציון הניצחון על הנאצים צילום: @AvremiDaitsh

באתר משרד החוץ הרוסי הגיבו לשאלות עיתונאים בקשר להחלטת ממשלת גרמניה להופיע בעד ישראל בבית הדין הבינלאומי לצדק כצד שלישי בהליך בין דרום אפריקה לישראל בשל תביעת דרום אפריקה נגד ישראל.

בהודעת משרד החוץ הרוסי נאמר כי "החלטת ממשלת גרמניה להתנגד לדרום אפריקה, שהגישה תביעה לבית הדין הבינלאומי לצדק המאשימה את ישראל ברצח עם של אוכלוסיית רצועת עזה, לא הפתיעה אותנו. זה בא על רקע התמיכה הבלתי מותנית שברלין תמיד מספקת לישראל, ללא קשר להשלכותיה. קו זה של השלטונות הגרמניים תפס זמן רב על פי הכללים שהוגדרו על ידי וושינגטון".

עוד נאמר: "במקרה הזה, נראה שהאליטות הפוליטיות הגרמניות עשו לישראל שירות רע. בהצהרה ממשלתית מקבילה מתייחסת ברלין ל"התחשבות בהיסטוריה הגרמנית והפשע נגד האנושות של השואה", ובכך מתבססת כ"מומחית" בענייני השמדה המונית".

ההתקפה המשיכה: "ברלין ממשיכה לסרב בעקשנות לשלם פיצויים לניצולי המצור הלא-יהודים של לנינגרד, מתוך אמונה שלרוסים, בלרוסים, אוקראינים, נציגי עמים שונים, ארמנים, גאורגים, מולדובים ורבים אחרים אין זכות לקבל כספים ממשלת גרמניה. הפנינו שוב ושוב בפומבי את תשומת הלב לעובדה הבוטה הזו של הפרדה גזעית חדשה. זוהי הטרגדיה של לנינגרד, שהייתה תחת מצור נורא במשך יותר מ-800 ימים, יום השנה ה-80 להסרתה יצוין ב-27 בינואר".

עוד נכתב: "אנו רואים בהתנהגות של הממשל הגרמני הנוכחי צעד לא מקובל, בלתי מוסרי ובלתי חוקי. עם זאת, מה שמדאיג ביותר הוא התחייה המתמשכת של המיליטריזם הגרמני על רקע התמיכה בשיטות הניאו-נאציות. למגמה זו עשויות להיות השלכות קשות ביותר על גורלה של גרמניה עצמה, כמו גם על אירופה והעולם, לאור הניסיון ההיסטורי של מדינה זו".

 

 

 

גרמניה רוסיה מלחמת אוקראינה רוסיה נאצים מלחמת חרבות ברזל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד