י"ד אייר התשפ"ד
22.05.2024
ציון 62

ישראל ירדה למקום ה-33 במדד השחיתות העולמי

ישראל ירדה שני שלבים במדד השני שבוחן את השחיתות ברחבי העולם, ומדורגת כעת במקום ה-33. המדד מדרג מדי שנה כ-180 מדינות, כדי לעזור לאנשי עסקים לבחון את המדינות איתן הם מקיימים את עסקיהם

ישראל ירדה למקום ה-33 במדד השחיתות העולמי
דוברות המשטרה

הבוקר התפרסם מדד השחיתות העולמי לשנת 2023, ובו דורגה ישראל במקום ה-33 עם ציון של 62 נקודות. לפי דיווח "ווינט", זוהי ירידה של שני שלבים לישראל לעומת השנה שעברה, אך בכל זאת עלייה לעומת 2021.

במדד השנתי בוחן כ-180 מדינות, בין היתר כדי לאפשר לאנשי עסקים להבין את מיסת השחיתות במדינות שאיתן הם עושים עסקים. השנה נמצאות בצמרת הרשימה דנמרק, פינלנד, ניו זילנד, נורבגיה, סינגפור, שבדיה, שווייץ, הולנד, גרמניה ולוקסמבורג.

מספר מקומות לפני ישראל נמצאות איחוד האמירויות, טייוואן, צ'ילה, איי בהאמה, כף ורדה ודרום קוריאה. בתחתית הרשימה: רוסיה, ניגריה, איראן, לבנון, הונדורס, אריתריאה, אפגניסטן, סודן, לוב, האיטי, צפון קוריאה ותימן.

יו"ר עמותת שקיפות בינלאומית ישראל נילי ארד, התייחסה לנתונים ואמרה ל"ווינט": "במהומה אשר פקדה בחטף את חיינו, עלינו לפנות מקום גם לחוסן הלאומי של ישראל, הדורש הקפדה על התנהלותה של המדינה כדמוקרטיה מהותית הדוחה מלפניה תופעות של שחיתות שלטונית. ברוח זו מפרסמת העמותה את מדד תפיסת השחיתות לשנת 2023 כאשר במסגרת ההערכה על התנהלותה של מדינה כדמוקרטיה מהותית, ניתן דגש מיוחד לקשר בין שחיתות שלטונית והשלכותיה לבין מערכת משפט חלשה הנתונה להשפעות זרות של המערכת הפוליטית בהיבטים של Corruption and injustice".

איראן רוסיה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד