י"ב ניסן התשפ"ד
20.04.2024
מסמכים אותרו ברצועה

שב"כ חושף: כך ניסה חמאס להפעיל ישראלים דרך הרשתות

שב"כ חושף כי חמאס ניסה להפעיל ברשת ישראלים בשיטוי, לטובת ביצוע משימות בתוך ישראל. השב"כ חשף מידע אודות קשרים שקיימו פעילי החמאס מרצועת עזה עם יהודים תושבי אזור ירושלים. המידע על כך עלה ממסמכים שאיתרו צה"ל ושב"כ, במשרדי המחלקה של חמאס ברצועה

שב"כ חושף: כך ניסה חמאס להפעיל ישראלים דרך הרשתות
אילוסטרציה צילום: תקשורת שב"כ

בשבועות האחרונים מנהל שירות הביטחון הכללי, בשיתוף צה"ל וימ"ר ירושלים במשטרת ישראל, מאמץ מודיעיני שהוביל לחשיפת תופעה שהחלה לפני המלחמה, במסגרתה פעילי חמאס מרצועת עזה ניצלו יהודים אזרחי ישראל, ללא ידיעתם, כסייענים להעברת משלוחים - כשמטרת הפעילות המוערכת הינה הכשרתם לסייע בהעברת חומר נפץ או אמצעי לחימה לטובת מימוש פיגועים נגד מטרות איכות בישראל.

הפעילות בוצעה על ידי פעילי "מטה הגדה" - גוף של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה, המובל ומורכב ברובו על ידי מגורשי "עסקת שליט" שמוצאם באיו"ש, במחלקה המכונה "מחלקת העבודות". מחלקה זו אמונה על אכוונת פיגועי טרור כנגד ישראלים ביו"ש ובישראל.

במסגרת המאמצים המודיעיניים, פשטו ב-18/12/2023 כוחות צה"ל ושב"כ על משרד המחלקה של חמאס ברצועת עזה ואיתרו מחשבים וניירת, המכילים מידע על תשתיות הטרור שפעלו כנגד ישראל עוד טרום המלחמה.

אחד מהמסמכים שאיתרו צה"ל ושב"כ, במשרדי המחלקה של חמאס ברצועה, חשף מידע אודות קשרים שקיימו פעילי החמאס מרצועת עזה עם יהודים תושבי אזור ירושלים, במהלך חודש ספטמבר 2023, ומשימות מתחום השליחויות שהם התבקשו לבצע על ידי פעילי חמאס מרצועת עזה בשטחי ישראל ויו"ש.

בהמשך, נחשף מידע על יהודים נוספים שעמדו בקשר עם פרופילי פייסבוק מזויפים שתופעלו על ידי פעילי חמאס מ"מטה גדה", תוך שהללו מתחזים לישראלים היושבים בחו"ל ומחפשים שליחים לביצוע משימות שונות ברחבי ישראל בעבור שכר.

פרופילי הפייסבוק שהופעלו על ידי חמאס היו בכיסוי נשים וגברים כאחד, אשר פרסמו מודעות לאיתור שליחים באזורים שונים בארץ על גבי קבוצות פייסבוק העוסקות בשליחויות מזדמנות. לאחר תחילת הקשר בפייסבוק, המשיכו המגעים בין השליחים היהודים לחמאס באמצעות הווטסאפ, כאשר הגורמים ברצועת עזה מסרבים לנהל שיחות טלפון בכדי לא לחשוף את היותם גורמי טרור מטעם חמאס, ומנהלים את הקשר בהתכתבויות בלבד.

במסגרת הפעלתם, התבקשו הישראלים לבצע משימות שבכללן העברת משלוחים, קבלת כספים, רכישת מתנות והשארתן בנקודות שונות, מבלי לתאם מפגש עם נמען החבילה. בין הנקודות בהן התבקשו להשאיר את המתנות- בית כנסת, בית קברות וסף דלתן של דירות פרטיות ברחבי ישראל.

על בסיס ההכרות עם שיטת העבודה של "מטה הגדה", הערכה היא שהכשרת הישראלים לשליחויות שונות נועדה כדי לנצלם בהמשך לטובת העברת חבילות סגורות המכילות אמצעי לחימה או מטענים לידי מפגעים בישראל או, לחלופין, לטובת הנחתם באתרים ציבוריים או פרטיים בישראל שסומנו על ידי חמאס כמטרות ערכיות לפיגוע.

האמור מעלה את הצורך להתנהלות בטוחה ברשתות החברתיות וכן למול פניות של גורמים זרים, מתוך חשש לניצול תווך זה לשימוש האויב.

כוחות הביטחון ימשיכו בפעילותם להגעה לסיכול פעילותם של ארגוני הטרור הפועלים כנגד יעדים ישראלים, בין במישרין ובין בעקיפין, ולחשיפת כל פעילות טרור שקודמה ומומנה על ידם בשטחי יו"ש וישראל.

חמאס שב"כ מלחמת חרבות ברזל עזה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד