י"א תמוז התשפ"ד
17.07.2024
יהיה רוב?

יו"ר הכנסת קבע תאריך לדיון במליאה על הדחת כסיף

יו"ר הכנסת אמיר אוחנה הודיע כי הדיון בכנסת בהצעה להפסיק את חברותו של חבר הכנסת עופר כסיף בכנסת יתקיים ביום שני, י' אדר א'. בסיום הדיון בכנסת, תצביע הכנסת על הצעת ועדת הכנסת 

יו"ר הכנסת קבע תאריך לדיון במליאה על הדחת כסיף
עופר כסיף צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

יו"ר הכנסת אמיר אוחנה הודיע הערב (ראשון) לחברי הכנסת כי הדיון במליאת כנסת בהצעה להפסיק את חברותו של חבר הכנסת עופר כסיף מהכנסת יתקיים ביום שני, י' אדר א' תשפ"ד (19 בפברואר 2024).

בסיום הדיון בכנסת, תצביע הכנסת על הצעת ועדת הכנסת להגיח את כסיף, לשם כך יידרש רוב של 90 חברי כנסת.

כזכור, ועדת הכנסת החליטה בשבוע שעבר להדיח את חבר הכנסת כסיף ברוב של 14 חברי כנסת שהצביעו בעד בקשת ההדחה אל מול 2 חברי כנסת שהתנגדו.

חה"כ אחמד טיבי אמר בתום ההצבעה: "יום שחור לכנסת". עו"ד אביטל סומפולינסקי, המשנה ליועמ"שית טענה במהלך הדיון כי, "לא בוססה תשתית להוכחת התקיימות עילת התמיכה במאבק מזוין של ארגון טרור".

ח"כ אחמד טיבי אמר בדיון: "היה צריך להביא את השופטת מאוגנדה שתנהל את הדיון ואז הייתם מרוצים יותר. טיעוני ח"כ פורר היו רהוטים אך המהות בעייתית כי זה היה מתאים לקמפיין בחירות. בשבועות האחרונים מספר ח"כים לרבות רה"מ נמצאים בקמפיין בחירות. אני אפילו מבין את הכעס הרגשי של חלק מהח"כים והציבור כלפי עמדות כסיף וסיעתנו במיוחד לאחר 7/10, אבל ההתנגדות צריכה להיות במאמר או נאום ואתם ישר הולכים לצעד הרדיקלי והאנטי דמוקרטי שמבטל את רצון בוחרי חד"ש תע"ל".

טיבי הוסיף: "אני תוהה מי פוגע יותר במדינה עופר כסיף או בנימין נתניהו. תארו לכם שכסיף היה מעביר לא מיליונים אלא 3000 ₪ לחמאס, היה מוגש נגדו כתב אישום פלילי. או אם היה אומר שחמאס הוא נכס כמו שסמוטריץ' עשה, הוא היה משלם מחיר יקר וכולכם הייתם יוצאים נגדו. שתי היועמ"שיות היו אומרות שזו תמיכה בארגון טרור לפי החוק".

יוזם הדיון, ח"כ עודד פורר סיכם את הדיון ואמר: "שמענו פלפולים משפטיים לכאן ולכאן. אך הסיפור הוא כאן מאוד פשוט. השופט ברק פישט אותו כשהוא כותב: איל נעתר בית המשפט בהאג לבקשת דרום אפריקה, ישראל הייתה נותרת חסרת הגנה וללא יכולת להגן על אזרחיה, וידי חמאס היו חופשיות לפגוע באזרחי ישראל, וזה הסיפור. חבר כנסת קובע שישראל מבצעת רצח עם, ובעקבות כך הייעוץ המשפטי לממשלה יצטרך להגן על כל חייל וחייל. יש כאן תמיכה במאבק המזוין נגד מדינת ישראל. אי אפשר להתעלם ממעשיו של ח"כ כסיף לאורך השנים. שפעם אחר פעם הוא אומר שהוא תומך במאבק אלים נגד חיילי צה"ל".

עופר כסיף חברי כנסת אמיר אוחנה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד