י"א ניסן התשפ"ד
19.04.2024
מוקירים ומעריכים

נחתם הסכם של מיליארדים למען משרתי המילואים

שר האוצר בצלאל סמוטריץ', שר העבודה יואב בן-צור, יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד ויו"ר נשיאות המגזר העסקי דובי אמיתי הגיעו להסכמה על שורת הטבות לעובדים ולעובדות משרתים: תוארך תקופת ההגנה מפני פיטורים לחודשיים, אפשר יהיה לגרור ימי חופשה לא מנוצלים מ-2023, ובני/בנות זוג יוכלו להיעדר מעבודתם עד 8 ימים בתשלום בשל המצב ובהתאם לכללים | כמו כן, יוענק למעסיקים שיפוי בגין תשלום ההפרשות הסוציאליות לעובדיהם המשרתים

נחתם הסכם של מיליארדים למען משרתי המילואים
מלחמת חרבות ברזל צילום: פלאש 90

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' ושר העבודה יואב בן-צור, יחד עם יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד ויו״ר נשיאות המגזר העסקי דובי אמיתי, חתמו על הסכם לטובת משרתי ומשרתות המילואים ובני/בנות הזוג.

במסגרת ההסכם, שהובילה ההסתדרות עם נשיאות המגזר העסקי, הוחלט להעניק עד 8 ימי היעדרות בתשלום לבני זוג של משרתי מילואים שלהם ילדים עד גיל 14, וכן להאריך את תקופת ההגנה בפני פיטורים למי ששירת במילואים יותר מ-60 יום – לחודשיים (במקום חודש כפי שקיים בחוק). עוד הוסכם כי עובדים, אשר לא התאפשר להם לנצל את מלוא ימי החופשה שלהם בשנת 2023 עקב נסיבות הנוגעות למלחמה, יוכלו לגרור את ימי החופשה הבלתי מנוצלים שצברו ב-2023 גם לשנת 2024.

לצד זאת, הוחלט גם על צעד תקדימי של שיפוי מהמדינה למעסיקים בגובה של 20% משכרו של העובד המשרת, ולשם כך יוקצה למעסיקים סכום של 2.45 מיליארד שקל במסגרת התקציב הנוסף לשנת 2024. מדובר בשיפוי בגין תשלום ההפרשות הסוציאליות של עובדים משרתים.

ההסכם מגיע ברקע מלחמת "חרבות ברזל" ומצב החירום המיוחד בעורף, והוא יחול על התקופה שמהשבעה באוקטובר ועד סוף 2024. בהמשך לרישומו כהסכם קיבוצי יחתום השר יואב בן-צור על צו הרחבה.

 

חיילים מילואים מלחמת חרבות ברזל מענק כספי ההסתדרות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד