י"א סיון התשפ"ד
17.06.2024
האינפלציה מתעוררת

גל עליות המחירים: זו החברה שמצטרפת לחגיגה

והפעם מה שייתייקר אלו מוצרי חברת זוגלובק | ההתייקרות תיכנס לתוקפה בחודש הבא | ניכר כי יצרנים ומשווקים רבים מנצלים את הקשב הציבורי המופנה לבטחון  

גל עליות המחירים: זו החברה שמצטרפת לחגיגה

גל עליות המחירים שאנו חווים בשבועות האחרונים לא פוסק למרות המלחמה ואולי דווקא בגללה, בשל הקשב הציבורי שמופנה כרגע לבעיות בטחון ולא אינפלציה. זוגלובק מצטרפת לגל עליות המחירים ומודיעה לרשתות השיווק על דרישה של עלייה במחיר במוצריה בשיעור של 10%, החל מתחילת מרץ, כך מדווח הערב (שני) ב'חדשות 12'.

לאחרונה נערך בוועדת הכספים דיון בנושא "עליית המחירים וגל ההתייקרויות במשק". במהלך הדיון אמרה מיכל פינק, סמנכ"לית אסטרטגיות ותכנון מדיניות במשרד הכלכלה כי משרדה לא אומר שהמחירים ירדו. "יש פער גדול בין מדינת ישראל למדינות הOECD של כ-20-30% פער ארוך שנים שאנו מכירים לרעת ישראל ולכן משרד הכלכלה מבצע פעולות.

משרד הכלכלה ביחד עם יחידות הסמך חוקקו 100 מיליון ש"ח עיצומים ביישום חסימת יבוא מקביל. יש מאמץ שלנו למנוע את הנושא של מחיר לא הוגן בחירום. אנו מבצעים ניתור מחירים גבוה ושיטתי, מניתי את הרשימה כדי שלא יחשבו שמשרד הכלכלה מזלזל במצב, נהפוך הוא. הנתונים מראים כי מתחילת המלחמה הייתה עליה של כ-3% על פני 3000 מוצרים, שכאשר משווים אותו לאשתקד ליציאה מהחגים בשנה שעברה יש פער של נקודת אחוז אחת שאפשר להסביר אותה ע"י היבטים לוגיסטיים של המלחמה", אמרה.

 

בשר העלאת מחירים התייקרות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד