ז' ניסן התשפ"ד
15.04.2024
זאת תמונת הגושים

סקר חדש: גנץ ממשיך לאבד גובה, וכמה מקבלת מפלגת הליכוד?

מפלגת המחנה הממלכתי ממשיכה לאבד גובה ויורדת השבוע בשני מנדטים נוספים. לעומת זאת, עוצמה יהודית, בראשות איתמר בן גביר, ממשיכה במגמת ההתחזקות. בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה, השינויים הם מזעריים | כל המספרים והנתונים בסקר השבועי של עיתון 'מעריב'

סקר חדש: גנץ ממשיך לאבד גובה, וכמה מקבלת מפלגת הליכוד?
פתקי הצבעה בקלפי צילום: אבי רוקח, פלאש 90

ברקע תחושב הקיפאון בסוגיית החטופים והמשך המלחמה, מפלגת המחנה הממלכתי ממשיכה לאבד גובה ויורדת השבוע ב־2 מנדטים נוספים. לעומת זאת, עוצמה יהודית, בראשות איתמר בן גביר, ממשיכה במגמת ההתחזקות ומגיעה לשיא מאז הבחירות לכנסת. כך עולה מסקר "מעריב", שנערך על ידי "לזר מחקרים", בראשות ד"ר מנחם לזר, בשיתוף Panel4All.

המחנה הממלכתי, שיורדת כאמור בעוד 2 מנדטים, מקבלת השבוע 36 מנדטים בלבד ומשלימה ירידה של 4 מנדטים בתוך שבועיים. גם הליכוד יורדת במנדט אחד – ל־17 מנדטים.

מנגד, עוצמה יהודית ממשיכה במגמת ההתחזקות ומגיעה לשיא של 10 מנדטים. הציונות הדתית ויהדות התורה מתחזקות במנדט כל אחת, שאר המפלגות ללא שינוי. בסך הכל מתחזקת הקואליציה, גם השבוע, בעוד 2 מנדטים, לכדי 48, והאופוזיציה יורדת במקביל ל־62 מנדטים, לעומת 64 בשבוע שעבר.

על פי הסקר, לו הבחירות היו מתקיימות היום, כך הייתה נראית חלוקת המנדטים. המחנה הממלכתי עם 36, הליכוד 17, יש עתיד 12, ישראל ביתנו 10, עוצמה יהודית 10, ש"ס 9, יהדות התורה 7, חדש תעל 5, רע"מ 5, הציונות הדתית 5, מרצ 4. העבודה לא עוברת את אחוז החסימה ומקבלת 1.4% וכך גם בל"ד. 

מסקר "מעריב" עולה עוד כי בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה, השינויים הם מזעריים, כאשר חבר קבינט המלחמה בני גנץ מקבל 48% (לעומת 49% בסקר הקודם), ואילו ראש הממשלה בנימין נתניהו נשאר עם 32%.מהפילוח עולה כי כרבע ממי שהצביעו לליכוד בבחירות לכנסת ב־2022 חושבים שגנץ הוא המתאים לתפקיד.

בתשובה על השאלה: מי מהשניים, בנימין נתניהו או בני גנץ, מתאים יותר להיות ראש ממשלת ישראל? – התשובות היו: גנץ – 48%, נתניהו – 32%, לא יודע – 20%. בקרב מצביעי המחנה הממלכתי: גנץ – 93%, לא יודע – 7%. בקרב מצביעי הליכוד: גנץ – 24%, נתניהו – 59%, לא יודע – 17%. בקרב מצביעי יש עתיד: גנץ – 91%, לא יודע – 9%.

מפילוח התשובות עולה עוד כי בקרב מצביעי הליכוד נתניהו ירד השבוע ב־6%, ולעומתו גנץ עלה ב־4%.

בסקר, שנערך ב־7־8 בפברואר, השתתפו 514 משיבים, המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת במדינת ישראל מגיל 18 ומעלה, יהודים וערבים. טעות הדגימה המרבית בסקר עומדת על 4.3%.

הליכוד מלחמת חרבות ברזל סקר מנדטים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד