ז' סיון התשפ"ד
13.06.2024
נזק כבד לרכוש

מחאה סוערת הלילה בירושלים מחשש לנתיחת גופה

מאות חרדים קיצוניים יצאו הלילה למחאה סוערת באזור רחובות שמואל הנביא, יחזקאל ובר אילן בעקבות שמועות לא מבוססות על כוונת המשטרה לנתח את גופתו של המחנך ר' נדב יהודה נתן ז"ל שנפטר אתמול משברון לב, שלושה חודשים אחרי נפילת אחיו הצעיר בעזה | שני מוחים נעצרו, שני נהגים שהותקפו פונו לטיפול רפואי

מחאה סוערת הלילה בירושלים מחשש לנתיחת גופה
מחאה בירושלים צילום: מתוך חשבון ה-X של יואלי ברים

הפגנה סוערת הלילה בירושלים: מאות מפגינים חרדים קיצוניים יצאו הלילה (שישי) לצומת שמואל הנביא, יחזקאל ובר אילן במחאה סוערת בעקבות שמועות שנפוצו כי גופתו של המחנך ר' נדב יהודה נתן ז"ל מחריש, אב לשישה שמצא אמש את מותו באופן טראגי לאחר שלקה בשברון לב, תנותח לפני הלוויתו.

מהומות הקיצונים בירושלים - מהחשבון של יואלי ברים, גל\"צ

המוחים הבעירו פחי אשפה, חסמו כלי רכב ואף השחיתו את שמשותיו של אוטובוס ציבורי שחלף במקום וניסה להמשיך בדרכו אל תוך ההמון.

המנוח הוא אחיו של הלוחם יששכר נתן הי"ד, קצין לוחם ביחידת מגלן, שנפל בעזה לפני שלושה חודשים בגיל 28.

מיכאל גוטווין, רכז המחלקה המשפטית בזק"א, המסייע למשפחה מול המכון לרפואה משפטית, אמר הלילה: "מדובר בטרגדיה של אח שכול שנמצא ללא רוח חיים, אנחנו ניסינו לשחרר את הגופה ישר לקבורה כמו שהמשפחה ביקשה, אולם המשטרה ביקשה לפנות לאבו כביר לבדיקה חיצונית וסי טי. על זה כל המהומה. נדאג על הבוקר שגופתו תשוחרר לקבורה".

הבוקר אכן שוחררה גופת הנפטר והלוויה תצא בשעה 12:00 מבית המשפחה, שד' ירושלים 65, נחלת הר-חב"ד, קריית מלאכי, לבית הכנסת ומשם לבית החיים בעיר.

מדוברות המשטרה נמסר:

הלילה הוזעקו כוחות משטרה ומג"ב של מחוז ירושלים בעקבות הפרת סדר שהחלה ברחוב יחזקאל בירושלים, ובהמשך עברה גם לרחוב זקס ובר לב. במהלכה חסמו מפרי סדר רבים את הציר לתנועת כלי רכב ותחבורה ציבורית, הבעירו אש בפחים, נשכבו על הכביש סמוך לגלגלי כלי הרכב ובכך סיכנו את עצמם ואת משתמשי הדרך.

בנוסף חלקם השליכו חפצים לעבר השוטרים, ובאחד המקרים גרמו נזק לאוטובוסים ותקפו שני נהגי אוטובוס באמצעות גז פלפל.

כתוצאה מכך נזקקו שני הנהגים לטיפול רפואי ופונו לביה"ח במצב קל. המשטרה פתחה בחקירה במטרה למצות את הדין עם המעורבים.

לאחר שניתנה הוראת פיזור בגין הפרת סדר במקום בניגוד לחוק ללא הועיל, פעלו כוחות המשטרה בכוח ובאמצעים שונים להדיפת ופינוי המתפרעים, להפסקת הפרת הסדר וחסימת צירי התנועה ולחילוץ נהגי האוטובוסים.

במהלך פעילות המשטרה להשבת הסדר, הושלכו לעברם של השוטרים ולוחמי מג"ב אבנים, ביצים ובקבוקים שחלקם אף פגעו בכוחות.

בדומה למחאות והפרות הסדר שהיו בימים האחרונים במקומות אלו, גם הלילה המשיכו מפרי הסדר לגדף את השוטרים ולוחמי מג"ב תוך קריאות "נאצים" וכיו"ב.

בתוך כך, נעצרו על ידי כוחות המשטרה ומג"ב שני חשודים (21 ו-18) בגין הפרת הסדר שכללה יידוי חפצים והם הועברו לחקירה במשטרה.

נתיחת גופה נתיחה לאחר המוות הפגנת מחאה הפגנת חרדים ירושלים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד