י"ב תמוז התשפ"ד
18.07.2024

פוניבז': "התנהגו בברוטליות - נדרוש חקירת מח"ש"

עצורי פוניבז' מתלוננים על התנהגותה של המשטרה במהלך הפשיטה המתוקשרת הבוקר על מבנה הפנימייה ובתי אברכי הישיבה • אחד העצורים שנעצר ושוחרר מספר ל'בחדרי חרדים': "פרצו אלי הביתה בשעה 3 בלילה ואזקו אותי ללא צו מעצר" • האשימו אותי בהתפרעויות בישיבה בעוד שאני בכלל הייתי בחו"ל באותו זמן"

אחד מהעצורים הלילה בפוניבז'
אחד מהעצורים הלילה בפוניבז'


"התנהגו בברוטליות וללא סיבה מוצדקת", כך מתלוננים עצורי פוניבז', לאחר הפשיטה הלילית על הישיבה.

אברך שנעצר במהלך הלילה ושוחרר הבוקר (ה'), מגולל בשיחה בלעדית ל'בחדרי חרדים', את סיפורו. לדבריו המשטרה האשימה אותו לשווא, והוא שהה בחו"ל בעת שאירעו ההתפרעויות, בהן נחשד.

במהלך הלילה הגיעו כוחות משטרה לישיבת פוניבז' בבני ברק, כשהם פושטים על החדרים ומחפשים אחר חשודים עם רשימות מוכנות מראש. כך גם, התקיימו מספר מעצרים נוספים בבתים של אברכים בישיבה החשודים בהפרות סדר.

הבוקר שיחררה המשטרה את מרבית העצורים לאחר חקירה קצרה. ארבעת חשודים הובאו להארכת מעצר והם שוחררו בתנאים מגבילים. עם זאת, השופט קבע כי מבצע המעצרים הלילי היה מיותר.

אחד העצורים, האברך א. ג. אומר ל'בחדרי חרדים': "האשימו אותי על דברים שעשיתי, בעוד שבעצם הייתי בחו"ל".

לחץ כאן לצפייה בסלולר ובטאבלטים


הוא משחזר: "בסביבות השעה שלוש בלילה, נקשו שוטרים על דלת ביתי במרכז בני ברק. העירו אותי ואמרו לי שאני עצור. השוטרים אזקו אותי והכניסו אותי לניידת המשטרה ללא שהציגו צו מעצרו.

"בתחנת המשטרה, נדהמתי ללמוד שאני חשוד על דברים שעשיתי, בזמן שעל פי כל הרישומים שהיתי באותה עת בחו"ל, אולם רק מספר שעות אחר כך הובררה הטעות ושוחררתי לביתי".

האברך מאשים "לא ייתכן שהמשטרה תבצע מעצרים בכזאת ברוטאליות ללא ראיות ממשיות, ועוד בזמן שיש ראיות הפוכות לחלוטין, כשכל המסמכים מראים כי לא שהיתי בארץ באותה עת. דפקו בבית של בחור שכבר שלוש שנים לומד בירושלים.

"אנו נגיש תלונה מסודרת למח"ש", הבטיח האברך.

ממשטרת מרחב דן נמסר בתגובה: ראשית חשוב להדגיש כי פעילות המשטרה מהיום נועדה לטובת כלל תלמידי הישיבה ולהגברת תחושת הביטחון במקום. הפעילות הנה כנגד קומץ עבריינים שהפרו את הסדר ונקטו במעשי בריונות שפגעו בכלל תלמידי הישיבה.
במהלך הפעילות עוכבו חלק מהמעורבים ונוספים נעצרו. כל המעוכבים והחשודים קיבלו יחס הולם והוגן, קיבלו מזון ושתייה וכן קיבלו אפשרות להתפלל.
עצורים פוניבז בית המשפט

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 19 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד