ט' תמוז התשפ"ד
15.07.2024
צ'כיה והונגריה הטילו וטו

גם באירופה רוצים להטיל סנקציות על מתנחלים

האיחוד האירופי מקדם ענישה נגד מתנחלים, וזקוק להסכמה פה אחד של כל המדינות באיחוד כדי להעביר את הסנקציות. צ'כיה והונגריה מטילות בשלב זה וטו

גם באירופה רוצים להטיל סנקציות על מתנחלים
מתנחלים. אילוסטרציה צילום: שריה דיאמנט, פלאש 90

שרי החוץ של האיחוד האירופי רוצים להטיל סנקציות נגד מתנחלים שהיו מעורבים בתקריות אלימות עם פלסטינים, בדומה לסנקציות שנקטה ארה"ב נגד ארבעה ישראלים.

שורה של גורמים בתוך האיחוד האירופי דוחפים לגיבוש "רשימה שחורה" של מתנחלים אלימים, שכניסתם למדינות האיחוד תיאסר ויוטלו עליהם סנקציות כלכליות.

ההחלטה צריכה לקבל את הסכמתן של כל 27 חברות האיחוד כדי לעבור. בשלב זה שתי מדינות מתנגדות לסנקציות: הונגריה וצ'כיה. לפי הדיווח באתר Ynet, הסירוב ההונגרי לא צפוי להשתנות בקרוב, tl הצ'כים כבר מתנגדים פחות למהלך ועלולים לשנות את החלטתם ולהסיר את הווטו בהמשך.

בין הגורמים שמקדמים את הסנקציות נמצאים שר החוץ של האיחוד, ז'וזפ בורל, ונציגים מאירלנד האנטישמית חובבת חמאס, ספרד, מלטה ובלגיה. בתוך האיחוד יש אף מי שדורש לאמץ "משטר סנקציות קיצוני" נגד מתנחלים אלימים. עד לאחרונה גרמניה, המדינה המרכזית והחשובה באיחוד, בלמה משטר סנקציות שכאלה.

עוד דווח ב-Ynet. כי לאחר ההחלטה האמריקנית, יותר ויותר גורמים באיחוד האירופי אומרים שהם לא יוכלו להיות "יותר צדיקים מהאפיפיור". לאחרונה הכריז האיחוד האירופי על משטר סנקציות מיוחד נגד החמאס, וכעת גובר הלחץ הפנימי לאזן את ההחלטה במשטר סנקציות נגד מתנחלים אלימים.

ארצות הברית האיחוד האירופי מלחמת חרבות ברזל חמאס

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד