י"ט תמוז התשפ"ד
25.07.2024
ב'כנס חירום'

'דגל' פתחה את מערכת הבחירות בבני ברק: "לשנות את מאזן הכוחות"

המעמד נפתח בתפילה נרגשת להצלת כלל ישראל מפי הגר"ש גלאי | הגר"י אפרתי: "אם קם יהודי כמו מרן רבי דב לנדו וזועק בעיר פלונית מועמד פלוני זה רוחניות, אז אנחנו עושים את זה, אין אצלנו פוצה פה ומצפצף" | גפני: "זאת איננה אסיפה על ראשות העיר, רק על הרשימה של הנציגים לעירייה, רק גדולי התורה יקבעו כיצד נצביע ביום הבחירות | מנחם שפירא: "החלוקה אינה הוגנת, קהילות מסויימות מקבלות יותר הקצאות ממה שהם צריכים, אנחנו נביא נציגות גדולה ונביא שוויון"

'דגל' פתחה את מערכת הבחירות בבני ברק: "לשנות את מאזן הכוחות"
הכינוס של דגל בבני ברק צילום: באדיבות המצלם

הבחירות הקרובות הן היסטוריות במונחים בני ברקים. לראשונה מזה 30 שנה, דגל התורה רצה בנפרד מאגודת ישראל למועצת העיר. הפתק בקלפי יהיה "דגל" ולא "ג", וזאת לטענת גורמים במפלגה: "כדי להוכיח אחת ולתמיד את גודלה של דגל התורה בבני ברק".

במודעות שפרסמה המפלגה בימים האחרונים נכתב כי מדובר ב"כנס חרום והתארגנות לפתיחת המערכה הגורלית וההיסטורית הניצבת לפתחינו. כעת בידינו לעשות היסטוריה, לשנות סוף כל סוף את מאזן הכוחות ולקבוע את עתידנו ועתיד קהילותינו הקדושות בעירנו".

מאות גבאי קהילות, רכזים, ראשי ופעילי השכונות והקהילות של דגל התורה בעיר בני ברק, התקבצו אמש (מוצ"ש) לכינוס חרום והתארגנות של דגל התורה בני ברק שבסיומו נפתחה רשמית מערכת הבחירות של המפלגה בעיר. יחד עם רבני המפלגה הגר"נ זוכובסקי והגר"י אפרתי וחברי הכנסת של דגל התורה, השתתפו בכנס גם חברי רשימת המפלגה למועצת העיר.

את הכנס פתח בתפילה וזעקה על המצב בו שרוי עם ישראל, מרן הגאון רבי שמעון גלאי שליט״א. לאחר מכן, נשאו דברים חברי הכנסת והמתמודדים למועצת העיר. בימים הקרובים צפויים חברי רשימת דגל התורה לקיים כינוסים בקהילות הרבות בעיר, לפעול ולהפעיל למען המערכה הקדושה.

הגאון רבי יוסף אפרתי, חבר ועדת הרבנים של דגל התורה: "אם קם יהודי כמו מרן רבי דב לנדו וזועק בעיר פלונית מועמד פלוני זה רוחניות, אז אנחנו עושים את זה, אין אצלנו פוצה פה ומצפצף".

ח\"כ אשר נואם באירוע אמש

יו"ר דגל התורה, ח"כ משה גפני: ״זאת איננה אסיפה על ראשות העיר, קרה משהו בפוליטיקה החרדית מאז שהורדנו את ה'וטו' על ראש העיר, רק גדולי התורה יגידו לנו למי לבחור כשיגיע יום הבחירות. האסיפה הזאת היא רק לרשימת 'דגל התורה' בעיר שאני מקווה שנכניס 13 נציגים. כך ראוי וכך יהיה בעזרת השם.״

ח\"כ גפני בכינוס דגל אמש בבני ברק

יו״ר דגל התורה בבני ברק, מנחם שפירא, טען בכנס כי "בגלל שיטת החלוקה הישנה, נוצר מצב שקהילות מסויימות מקבלות יותר הקצאות ממה שהן צריכות, עד כדי כך שהם פתחו שוק מכירות של הקצאות מיותרות שיש להם. זו אחת הסיבות שמרנן ורבנן שליט"א הורו לנו לרוץ ברשימה נפרדת, ונביא בעז"ה נציגות גדולה של קרוב לרוב במועצה, שתקבע את החלוקה באופן שווה לפי מה שמגיע לציבור בעיר. בידינו לעשות היסטוריה, לשנות סוף כל סוף את מאזן הכוחות ולקבוע את עתידנו ועתיד קהילותינו הקדושות בעירנו".

כינוס דגל אמש בבני ברק

בני ברק בחירות מוניציפליות 2023 בחירות מקומיות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד