י"ג ניסן התשפ"ד
21.04.2024

במעמד מיוחד ומרגש: נחנך חדר טיפול רגשי וייחודי בכפר ילדים דוד

במעמד המרגש והמושקע נכחו כלל עובדי ומתנדבי הארגון, במעמד ׳קביעת המזוזה׳ כובד רבה של שכונת גבעת שאול ומי שמלווה את הארגון הרב מאיר טרגר

במעמד מיוחד ומרגש: נחנך חדר טיפול רגשי וייחודי בכפר ילדים דוד
קביעת מזוזה בכפר הילדים דוד צילום: באדיבות המצלם

במעמד מרומם ומחמם לב שהתקיים השבוע בכפר ילדים דוד בירושלים נחנך חדר טיפול רגשי ייחודי לרווחת הילדים בכפר לאחר שעבר שיפוץ משמעותי לאחרונה. 

במעמד המרגש והמושקע נכחו כלל עובדי ומתנדבי הארגון, במעמד ׳קביעת המזוזה׳ כובד רבה של שכונת גבעת שאול ומי שמלווה את הארגון הרב מאיר טרגר.

טקס החנוכה היה רגע נוקב, שסימל את המחויבות של כפר הילדים דוד לתת עדיפות לרווחתם הנפשית והרגשית של הילדים שבטיפולם. נציגי הכפר, יחד עם תורמים ותומכים, התכנסו לחזות בטקס גזירת הסרט ולסייר בחדר ששופץ לאחרונה, מלא בריהוט נוח, צבעים מרגיעים וכלים טיפוליים מרתקים.

"אנו נרגשים לחשוף את חדר הטיפול הרגשי הזה, המהווה צעד משמעותי קדימה במשימתנו להעניק טיפול הוליסטי לילדים בכפר הילדים דוד", אמר הרב יהושע ויינגרטן מנכ״ל כפר הילדים דוד. 

הוא הוסיף כי "המרחב הזה ישמש מגדלור של תקווה וריפוי לתושבינו הצעירים, ויציע להם מקום לבטא את עצמם, לעבד את רגשותיהם, ובסופו של דבר לשגשג למרות האתגרים העומדים בפניהם".

הוא סיכם כי ״שיפוץ חדר הטיפול הרגשי לא היה מתאפשר ללא נדיבותם של תורמים ותומכים המאמינים בנו״.

״כאשר חדר הטיפול הרגשי בכפר ילדים דוד פותח את שעריו הוא מהווה עדות למסירות הבלתי מעורערת של הצוות והתומכים השואפים ליצור סביבה מטפחת בה כל ילד מרגיש שרואים, שומעים ונתמכים על ידם. מסע לריפוי ותקווה״. 

אבן דרך משמעותית זו מגיעה לאחר השקעה נדיבה של מיליון שקלים במתקן, שמטרתה לספק מרחב בטוח ומטפח לילדים ולקבל תמיכה וטיפול רגשי חיוניים.

חדר הטיפול הרגשי, הממוקם בסביבה הציורית של כפר הילדים דוד, עומד להפוך למקום ריפוי לילדים המתמודדים עם אתגרים שונים בחייהם. בין אם מתמודדים עם טראומה, אובדן או קשיים רגשיים אחרים, מרחב ייעודי זה מציע מקום מפלט שבו אנשי מקצוע מאומנים יכולים לספק מפגשי טיפול מותאמים אישית כדי לתמוך בילדים במסעם לקראת ריפוי וחוסן.

כפר ילדים דוד בראשות הרב וינגרטן פועל לשיקום, חינוך וקידום “ילדים ונוער בסיכון” בישראל, ומהווה עבורם בית חם ומטפח. הארגון נוסד בירושלים בשנת 1994 ע”י מומחים מנוסים בתחום הטיפולי-חינוכי. מאז ועד היום קלט במסגרותיו מאות רבות של “ילדים בסיכון”, הציל ושיקם את גופם ונפשם, וסייע להם לצאת ממעגל המצוקה. 

 

קביעת מזוזה כפר ילדים דוד

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד