ט"ז אייר התשפ"ד
24.05.2024
נמנע כל חייו

ועידת מינכן: שר החוץ יבקר לראשונה בגרמניה

כ"ץ ינאם בוועידת מינכן לביטחון ויבקר לראשונה בגרמניה - לאחר שנמנע מכך במהלך חייו: "אעשה הכול למען ביטחון ישראל, הבטחת עתידנו והשבת החטופים"

ועידת מינכן: שר החוץ יבקר לראשונה בגרמניה
השר ישראל כץ צילום: פלאש90

שר החוץ ישראל כ"ץ ימריא הערב לגרמניה, שם הוא יישא מחר נאום מרכזי בוועידת הביטחון של מינכן.

בדבריו ישים השר כ"ץ דגש על זכותה של ישראל להגנה עצמית עד להשגת יעדי המלחמה ויאמר "זאת לא רק המלחמה שלנו, אלא של כל העולם החופשי מול האיסלאם הרדיקלי וציר הרשע בהובלת איראן".

כמו כן, השר כ"ץ יתקוף בחריפות את תופעת האנטישמיות וההסתה הקשה נגד היהודים ומדינת ישראל, וידרוש מכלל הממשלות לפעול בתקיפות נגד התופעה.   

במהלך הוועידה יחשוף השר כ"ץ חוברת מיוחדת שהוכנה במשרד החוץ המפלילה את אונר"א במעורבות בפעילות הטרור של החמאס וידרוש מהקהילה הבינ"ל שלא לפעול באמצעות אונר"א, אלא באמצעות גופים אלטרנטיביים.

לאורך חייו השר כ"ץ נמנע מלבקר בגרמניה, לאחר שהוריו, מאיר ומלכה כ"ץ ז"ל, שרדו את זוועות השואה. במהלך ביקורו, השר כ"ץ יפגוש את סגן קנצלר גרמניה, רוברט האבק, ומנהיגים נוספים.

בהמשך, השר כ"ץ יישא נאום מול מנהיגים זרים באירוע במעמד חטופים ששבו מהשבי ובני משפחות החטופים, במטרה להמשיך במאמצים לגיוס לחץ בינלאומי לשחרור כל החטופים משבי ארגון הטרור חמאס.

לאחר מכן, המשלחת הישראלית בראשות השר כ"ץ, ביחד עם המשלחת הישראלית בראשות נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, תקיים קבלת שבת משותפת עם משפחות החטופים.

שר החוץ ישראל כ"ץ: "כל חיי לא הייתי מסוגל לדרוך על אדמת גרמניה. גדלתי בבית של ניצולי שואה. אימי מלכה ז"ל שרדה שבעה מחנות וצעדה בצעדת המוות. אבי ז"ל קפץ מהרכבת בבודפשט ונתפס. לא יכלתי לשאת את המחשבה שמהאדמה הזו יצאו משמידי עמי. אבל דווקא כעת, בעת הזו, אני רואה חשיבות להתיר את שבועתי ולנסוע לכנס הביטחון במינכן. אעשה הכל למען ביטחון ישראל, הבטחת עתידנו והשבת החטופים".

גרמניה חטופים משרד החוץ עסקת חטופים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד