י"ד אייר התשפ"ד
22.05.2024

מנהל המכון לרפואה משפטית חשף בכינוס זק"א: "ירידה משמעותית בניתוחי מתים"

ראשי ארגון זק"א יחד עם חברי המחלקה המשפטית התכנסו לדון בהמשך הפעולות למען כבוד המת • בכינוס השתתפו בין היתר: סגן השר אורי מקלב, רב המכון לרפואה משפטית הרב אשר לנדאו ומנהל המכון ד"ר חן קוגל

מנהל המכון לרפואה משפטית חשף בכינוס זק"א: "ירידה משמעותית בניתוחי מתים"
כינוס זק"א צילום: זק"א

כינוס יוצא דופן נערך הערב (חמישי) בארגון החסד זק"א, שם הושם דגש עיקרי בנושא שמירת כבוד המת והמשך הסיוע בגזרות השונות למען כבוד המתים באשר הם בפרט בנושא המחלקה המשפטית של הארגון העושה רבות למען מניעת ניתוחי מתים במכון לרפואה משפטית.

בכינוס המיוחד שנועד להמשיך את פעילות החסד של זק"א בנושא כבוד המתים, השתתפו: ח"כ הרב אורי מקלב, רב המשטרה הרב רמי בריכיהו, רב המכון לרפואה משפטית הרב אשר לנדאו, מנהל המכון ד"ר חן קוגל, ראשי, מפקדי ונציגי ארגון זק"א וכן עורכי דין חברי המחלקה המשפטית של זק"א למען כבוד המת.

מנהל המכון לרפואה משפטית ד"ר חן קוגל נשא בכינוס דברים ואמר כי, "ארגון זק"א הם שותפים מלאים בכל הנושא של המכון לרפואה משפטית. אני עומד בקשר רציף עמם ורואה את המסירות שלהם למען הנושא הזה של כבוד המתים". בדבריו הוא חשף כי, "בשנים האחרונות אנחנו רואים ירידה משמעותית של 12 אחוזים בניתוחי מתים כאשר במקום נתיחה אנו משתמשים במיטב הציוד שנותן לנו אפשרות להימנע מנתיחה".

בכינוס נשא דברים נרגשים גם סגן השר הרב אורי מקלב אשר ציין לשבח את מסירותם הרבה של אנשי זק"א. "במהלך השנה כולה מגיעים לשולחני פניות רבות בנושא כבוד המת. אני בקשר רציף עם אנשי זק"א שזמינים לנושאים האלה 24 שעות ביממה. ברוב המקרים גם בית המשפט עומד לימינם ומצדד בעמדתם למנוע ניתוחי מתים ואכן מסתפקים בבדיקה חיצונית. אנשי זק"א מהמחלקה לרפואה משפטית למען כבוד המת הם מומחים ומסורים ואנו חייבים להם המון הכרת הטוב".

במהלך הכינוס הועלה לסדר היום מספר נושאים חשובים אשר מטרתם להמשיך ולעמוד על המשמר למען כבוד המתים באשר הם, הן בנושאי ניתוחי מתים והן בשאר נושאים מורכבים. הרבנים וראשי הארגון שיבחו את העבודה המסורה והעמידה לצד כללי ההלכה הקפדניים.

זק"א

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד