י"ט סיון התשפ"ד
25.06.2024
הבעלי בתים הגיעו ללמוד

ראש הישיבה ב'ירחי כלה': "הצלת כלל ישראל רק על ידי לימוד תורה"

במלון רמדה בירושלים נפתח ה"ירחי כלה" השנתית של אגודת ישראל בארה''ב • את משא הפתיחה נשא ראש הישיבה הגאון רבי מאיר צבי ברגמן • במהלך השבוע הקרוב צפויים להשתתף ולשאת שיעורים גדולי ישראל וראשי הישיבות • "אנחנו מאד מעריכים אתכם שאתם עוזרים ללומדי התורה ואתם בעצמכם לומדי תורה"

ראש הישיבה ב'ירחי כלה': "הצלת כלל ישראל רק על ידי לימוד תורה"
הגרמ"צ ברגמן בפתיחת ה'ירחי כלה' צילום: איציק ו.

במלון רמדה בירושלים נפתח ה"ירחי כלה" השנתית של אגודת ישראל בארה''ב, לשם באים כמידי שנה נדיבים ובעלי בתים מארה"ב ללמוד במשך מספר ימים.

את משא הפתיחה נשא ראש הישיבה הגאון רבי מאיר צבי ברגמן, זקן חברי מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה'

את משאו פתח ראש הישיבה: "מורי ורבותי! ראשית דבר ברצוני לברככם בברכת "ברוכים הבאים, ללימוד התורה", אשר יש בה ברכה לבאים וברכה לנמצאים כאן בארצינו הקדושה, וכמו שנבאר בסייעתא דשמיא". והרחיב בכמה דברי חז"ל במעלת הלומד התורה.

ראש הישיבה הגרמ\"צ ברגמן בירחי כלה

בדבריו אמר עוד: "מי שלומד תורה הוא חי יחד עם התורה שהוא עמל בה אז הוא חי באוירה אחרת, הוא חי בעולם רוחני יחד עם הקב"ה".

"הטעם שמרגישים נעימות בתורה זהו משום שהקב"ה נמצא בתורה, וכשאדם לומד תורה הוא מתאחד עם התורה ועם הקב"ה, ואין לך נעימות גדולה מזו. והוא יכול להיות ולהתמודד במצבים הכי קשים. כי הוא מאושר על ידי לימוד התורה. וזהו לימוד התורה שע"ז אמרו "אם אתה עושה כן" - "ובתורה אתה עמל" - אשריך בעולם הזה", אתה עם הנעימות של הקב"ה כביכול".

את דבריו: השי"ת יעזור לכם שתזכו ללמוד תורה, כי בשביל זה באתם, ותצליחו בין בלימודיכם כאן ובין בחוץ לארץ, ואנחנו מאד מעריכים אתכם שאתם עוזרים ללומדי התורה ואתם בעצמכם לומדי תורה, ועי"ז תצליחו ותוכלו לעמוד בכל המצבים הקשים ובפרט היום בזמן המלחמה, שההצלה היא רק ע"י לימוד התורה, וזכותכם גדולה מאד. כמו"כ יש להעריך ולהוקיר את עבודת הרב ר' שלמה גוטסמן, שהוא המארגן והמסדר את כל הענינים, ברך ה' חילו ופועל ידיו ירצה ונזכה לגאולה השלמה והיתה לה' המלוכה.

הגרמ\"צ ברגמן במשאו בירחי כלה

 

ירחי כלה הרב מאיר צבי ברגמן הגרמ"צ ברגמן

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד