ט"ז ניסן התשפ"ד
24.04.2024
פנים אל פנים

תיעוד: מחבל מחוסל ב"אמצעי מיוחד" - בתוך המנהרה

צה"ל השמיד מנהרה נוספת ששימשה בכירים בחמאס | בקרבות פנים אל פנים חוסלו מחבלים רבים בתוך המנהרות | תיעוד: כך חוסל מחבל חמאס במנהרה באמצעות פיצוץ "אמצעי לחימה מיוחד" | פעילות לוחמי יחידת המיוחדת ברצועת עזה

תיעוד: מחבל מחוסל ב"אמצעי מיוחד" - בתוך המנהרה
הלוחמים בפועלים תוך המנהרה צילום: דובר צה"ל

מתחילת המלחמה יחידת יהל״ם פועלת ברחבי רצועת עזה מעל ומתחת לקרקע. היחידה מתמקדת ברשת המנהרות המהווה חלק מרכזי בשיטת הפעולה של ארגון הטרור חמאס וכוללת מרכזי כובד מהותיים ואסטרטגיים של הארגון.

הלוחמים נלחמים במקצועיות בקרבות פנים אל פנים, חושפים ומשמידים מנהרות ותוואים תת-קרקעיים ומגיעים להישגים משמעותיים.

לאחרונה הותרו לפרסום מספר מנהרות אסטרטגיות בחאן יונס ששימשו את הפיקוד הבכיר של חמאס. כעת צה"ל חושף תוואי מנהרה נוסף ששימש את הבכירים והושמד. 

כוחות יהל"ם ויחידות נוספות תחת פיקוד אוגדה 98 פשטו על תוואי תת-הקרקע במרחב חאן יונס. עם כניסתם לתוואי, נתקלו הלוחמים בדלתות הדף וחסימות שהציבו המחבלים על מנת למנוע את כניסת הכוחות למנהרה. הלוחמים פרצו את החסימות וזיהו מחבלים במנהרה, באמצעים מיוחדים ובקרבות פנים אל פנים עם המחבלים. התוואי נחקר ונסרק מודיעינים, חדרי שינה ותשתיות חשמל ומים. 

אורכה של המנהרה מעל לקילומטר והושקעו בה מיליוני שקלים. מנהרה זו היא חלק מתוואי תת קרקעי אסטרטגי ומסועף שנמצא מתחת לחאן יונס אשר שימש את בכירי חמאס וחטיבת חאן יונס למסתור.

מלחמת חרבות ברזל חמאס עזה מנהרה מנהרות החמאס

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד