י"ג ניסן התשפ"ד
21.04.2024
נכדו של שר החינוך

דבוק בתורת רבי נחמן: הרב ברוך הימן זצ"ל

הלך לעולמו הרב ברוך הימן זצ"ל, מחשובי חסידי ברסלב בשכונת רמות בירושלים, שהיה נכדו של שר החינוך הראשון של מדינת ישראל ואמו התפללה שייצא כמו החזון איש

דבוק בתורת רבי נחמן: הרב ברוך הימן זצ"ל
הרב ברוך הימן זצ"ל צילום: באדיבות המצלם

ברוך דיין האמת: בעיצומה של השבת הלך לעולמו הרב ברוך הלוי הימן זצ"ל מחשובי חסידי ברסלב בשכונת רמות בירושלים והוא בן 62 בפטירתו. 

ר' ברוך היה אחד ומיוחד מבני החבורה, בפרט בשכונת ברסלב ברמות ירושלים. מעולם לא הפסיד חצות, לא הפסיד וותיקין, לא עבר עליו יום ללא שעה התבודדות, חי, נשם, אכל ושתה עוד דף בליקוטי הלכות ועוד דף ליקוטי מוהר"ן, האיר פנים לכל אדם קטן כגדול, עשה נפשות ונשמות לאור של רבי נחמן מברסלב, לא נתן לייסורי גוף ונפש להפריע לו כהוא זה בעבודתו התמה. 

רבי ברוך הימן לא גדל בבית חרדי, הוא היה נכדו של שר החינוך בממשלתו של בן גוריון זלמן ארן.

בעבר סיפר לרדיו 'קול חי' כי אמו עליה השלום גדלה בבית אתאיסטי לחלוטין. מצד שני הסבא הגיע מישיבות והיה למדן והיה לו נטייה לאהבת התיאולוגיה. אותו דבר היה אצל בן גוריון הוא היה אוהב את הדת כתרבות" הבהיר הרב היימן.

הרב הימן סיפר על הפגישה של מרן החזון איש ובן גוריון שהתקיימה א,ז ממה ששמע במשפחתו: "ראש הממשלה דאז ביקש להיפגש עם מנהיג היהדות מכיוון ש"החזון איש יצא נגד גיוס בנות ולכן בן גוריון רצה להיפגש אתו. והוא הגיע אליו לבני ברק, במהלך הפגישה הם בחלקה דיברו יחד עם עוד אנשים ובחלקה הם דיברו בארבע עיניים ואת תוכן השיחה הזאת לא נדע לעולם".

"ומה שעוד לא יודעים ואני מספר את זה עכשיו, החזון איש לא הסתכל על בן גוריון כי אסור להסתכל בפני רשע. כל פעם שהוא ראה שבן גוריון טועה הוא אמר לו זאת בפניו ללא התנצלות. החזון איש לא קירב אותו ולא התחנף אליו", מספר הרב הימן והוסיף כי "כשבן גוריון סיים את הפגישה הוא הלך לבית של סבא שלי לאכול צהריים, והוא סיפר לו בהתפעלות על האומץ של החזון איש".

וכך תיאר הרב הימן את דבריו של בן גוריון לסבו, "הוא אמר לו, 'כל מי שאני פוגש, כולם משתחווים לי ומחניפים לי, והגאון הזה הוא לא שם עליי, הוא אומר לי את דעתו בפניי'. אמי עליה השלום שמעה את הדברים הללו והם חדרו לה לאוזניים, והיא לא ידעה מה לעשות עם זה. כשהיא התארסה עם אבי שהגיע ממקום אחר לגמרי, ממשפחה עשירה והוא לא היה סוציאליסט. כשהגיעו לאירוסין צד החתן נתן דירה, רכב חקלאי וטלפון. וסבתא שלי שאלה מה אנחנו ניתן? והם אמרו לה אל תתני כלום, רק כשרות, טהרת המשפחה והדלקת נרות".

הוסיף הרב הימן וסיפר כי "אימא שלי לא ידעה מה זה הדלקת נרות וענייני יהדות. אימא הדליקה נרות שבת והיא התפללה שיהיה לה בן שיהיה לו אומץ כמו לרב מבני ברק".

ואכן, זכתה לבן הרב ברוך הימן זצ"ל שהיה דבוק כל חייו בתורת רבי נחמן מברסלב זיע"א. 

מסע הלוויה הערב (מוצאי שבת קודש, פרשת תצוה) מבית הכנסת 'אוהל יוסף' בשכונת רמות בירושלים להר המנוחות שם ייטמן. 

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

חסידות ברסלב הרב ברוך הימן

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 19 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד