י' ניסן התשפ"ד
18.04.2024
אין קצה חוט

מכתב האיומים לחברי הכנסת: זה איום לפגוע ולהרוג

ח"כ משה סעדה מתייחס למכתבי האיום שנשלחו בסוף השבוע שעבר לחברי הקואליציה ולבני משפחתם ואמר בדאגה: "איימו באופן אישי שיפגעו בנו אם לא נפיל כלשונם את 'מלאך החבלה' נתניהו"

מכתב האיומים לחברי הכנסת: זה איום לפגוע ולהרוג
במליאת הכנסת צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

חבר הכנסת משה סעדה מ'הליכוד' שוחח עם ינון מגל ויוסי יהושוע ברדיו 103fm ושיתף כי הוא, בני משפחתו ועוד חברי קואליציה רבים אחרים - קיבלו מכתבי איום ברצח מטעם ארגון בשם 'ארגון הנוקמים הישראלי', שבהם נדרשו להפיל את ממשלת נתניהו המכהנת. 

"תבינו כמה זה חמור בעיניי. הם שלחו איומים לחברי כנסת, בין היתר כלפיי. איימו עלינו באופן אישי שיפגעו בנו או במשפחות שלנו, גם ציינו את שמות האחים והילדים, אם לא נפיל את 'מלאך החבלה בנימין נתניהו, ראש הממשלה'", סיפר סעדה. 

"כחבר כנסת, אתה אומר, 'זה חלק מהתפקיד שלי כביכול', אבל השלב הבא, מה שקרה, אח שלי, שהוא בצו 8, קיבל ביום שישי מכתב שמופנה אליו ואומר לו, 'משה סעדה לא נשמע לאיומים שלנו ועכשיו אנחנו מודיעים לך שנפגע בך או בילדים שלך או בנכדים של ח"כ משה סעדה'. הבן שלי גם בצו 8 בצפון, יש לו שלושה ילדים מגיל 0 עד 5 והם נמצאים באיזשהו מקום בדרום, אשתו לבד, והם אומרים, 'ואל תזלזלו, כי זלזלתם עד עכשיו. אנחנו נפגע במשפחה ובילדים, אלא אם כן תפילו את רה"מ בנימין נתניהו'. זו פגיעה חמורה בדמוקרטיה, זו פגיעה בביטחון האישי, לא שלי, עזבו אותי, של המשפחה שלי", הוסיף. 

מי חתום על זה?

"איזה ארגון הנוקמים. זה פסיכופת כותב את זה, הוא מסוגל לעשות את זה. פנינו לתקשורת כדי להגביר קשב, כדי לדבר, כדי שיזרזו את גופי הביטחון כי 18 יום הדבר הזה לא פוענח. אמרו לדובר שלי, 'זה לא מעניין'. אני אמרתי לו, 'חשוב לי להעלות את זה לסדר היום הציבורי', לא על עצמי אני דואג, באמת שלא, אבל כן לנכדים שלי. זה לא אמור להיות ככה. הדובר שלי פנה וביקש להתראיין ואמרו לו, 'לא רוצים לראיין אותך'. אני מתראיין אין סוף על הרפורמה המשפטית, על המלחמה הזאת וצריך להתראיין וזה חשוב משמעותי".

גם אימא של ח"כ וסרלאוף קיבלה.

"נכון. תבין, אימא של וסרלאוף צריכה ללכת ברחוב עכשיו ולהסתכל אם פסיכופת רוצה לפגוע בה. הוא אומר 'לפגוע', זה לא איום לכאורה, זה איום לפגוע ולהרוג והוא אומר, 'אל תדאגו, אף אחד לא יידע ואנחנו נפגע ונהרוג'. זה השיח".

לדבריו, "אני, כאיש חקירות לשעבר, אם הייתי מקבל איום כזה בתפקיד שלי, לא הייתי נח לרגע 24/7 עד שהייתי מאתר אותו. 18 יום מהמכתב הראשון, הוא ממשיך עם האיומים האלה, לא עצרו אף אחד, אני יודע שאין למשטרה קצה חוט ואני אומר, זה חמור מאוד. אח שלי קיבל מכתב שכאילו אני שלחתי לו, כתוב, משה סעדה, שממוען אליו, עם איום מפורש על המשפחה שלו, אשתו והילדים. עכשיו, הוא בצו 8 היום, מה הוא אמור לעשות? הבן שלי, אי שם בצפון הרחוק, נמצא על הגבול, למי הוא אמור לדאוג? להגן על התושבים או על שלושת הילדים שלו הקטנים שהם לבד בבית עם אשתו כי הוא במילואים 40 יום?"

"הבן אדם הזה צריך להיות מאחורי סורג ובריח"

בהמשך התייחס לחקירת כוחות הביטחון שמתנהלת בנושא: "אני שאלתי אם יש להם קצה חוט, נאמר לי שאין קצה חוט כרגע. נאמר לי שזה אדם מתוחכם, מי שעשה את זה. אני אמרתי להם, 'ממה שאני מבין, זה פסיכופת ולכן זה מסוכן וצריך לתת לו מעגלי אבטחה ולפענח את זה כמה שיותר מהר'".

"אין מעגלי אבטחה. זה אירוע של קצה, זו קריאת השכמה גם לשירות הביטחון, גם למשטרה. זה כבר פוגע בתחושת הביטחון של אנשים ואני מצפה מהמערכות להגן, לא עליי, אני נבחר ציבור, אני אסתדר, אבל על המעטפת? זו החובה שלכם ואף אחד לא פנה אפילו לשאול איפה הם גרים כדי לשאול אם לאבטח אותם בכלל", אמר. 

"יש טקסט שנשלח לח"כ עם רשימת שמות המשפחה שלו, שאומרת, 'אם אתה לא תעשה כלום, אנחנו נפנה אליך'. עכשיו הוא כאילו בשלב השני שלא עשינו כלום ולא הפלנו את 'מלאך החבלה ראש הממשלה בנימין נתניהו' לשיטתו, השלב השני שהוא מעדכן את בני המשפחות שלנו שהוא איים עלינו ולכן הוא חייב לפגוע בהם אלא אם כן הם ידאגו שנפיל את רה"מ", הסביר.

"זו פגיעה קשה בדמוקרטיה הישראלית, איום על הדמוקרטיה הישראלית, איום על אנשים באופן אישי, על אנשים שהם לא קשורים לפוליטיקה הציבורית. בעיניי זה אחד האיומים החמורים ולצערי זה מתרחש 18 יום ויש כלים ואני מכיר את הכלים. יש כלים לשירות ולמשטרה. אם אלה היו איומים אחרים, אני מניח שתוך יום-יומיים האירוע הזה כבר היה מאחורינו. הבן אדם הזה צריך להיות מאחורי סורג ובריח. 18 יום זה הרבה מדי ואני חושש שיקרה פה משהו ואז נשאל איפה היינו", סיכם. 

איומים על חברי כנסת משה סעדה מכתב איומים רדיו 103FM ינון מגל יוסי יהושוע

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד