ז' ניסן התשפ"ד
15.04.2024
עצרת בהשתתפות אלפים

הגר"ד לנדו באלעד: "אין להסכם שנחתם תוקף הלכתי, מסכן את עתידה של העיר"

אלפים התכנסו הערב באלעד לקראת הבחירות שיתקיימו ביום שלישי הקרוב | הגר"ד לנדו נשא את הנאום המרכזי: "אין תוקף הלכתי להסכם שנחתם שלא על דעת רבנים, הוא מסכן את עתידה של העיר" • תיעוד מדבריו המרגשים של ראש הישיבה

הגר"ד לנדו באלעד: "אין להסכם שנחתם תוקף הלכתי, מסכן את עתידה של העיר"
כנס הבחירות באלעד צילום: באדיבות המצלם

הערב (ראשון) התקיימה באלעד עצרת אלפים מרכזית למען בחירתו של ישראל פרוש לראשות העיר בראשות ראש הישיבה הגר"ד לנדו, ראש הישיבה הגרמ"ה הירש, עמוד ההוראה הגר"י זילברשטיין וראש הישיבה הגר"ד כהן, רבני העיר וראשי קהילות באלעד.

הגר"ד לנדו נשא את המשא המרכזי ודיבר בנחרצות על החובה להצביע לישראל פרוש לראשות העיר: "הסיבה היחידה בגינה אנו בני התורה יוצאים להצביע היא בעקבות פסק החזון איש הרבה גופי תורה תלויים זה".

"המושג של גופי תורה הוא הפוך מכל מיני מושגים כמו כבוד המפלגה, תפקידים או תקציבים. זה אך ורק היהדות בעיר, הצביון של העיר. הדרך לעשות זאת היא למנות אנשים ראויים לתפקידים המתאימים".

"את העיר אלעד אני מכיר אישית מיום היווסדה, אין זה סוד שבשנים הראשונות היא חוותה קשיים קשים מנושא ואין ראוי להזכיר את מה שהתרחש כאן בעבר, כל הקיום של היהדות בעיר היה בסכנה".

"זכינו שמרן הרב שטיינמן התאמץ לשם בחירתו של ר' ישראל פרוש, הוא ראה בעיני רוחו שהוא יוכל להעמיד את היהדות בעיר. חפץ ה' הצליח בידיו, ר ישראל פרוש נבחר, והוא אכן חיזק את היהדות העיר".

רה"י תקף בחריפות: "איך ייתכן לומר שההתנגדות לישראל פרוש זה אידשקייט? חובה לתת לעיר להמשיך להתנהל על ידו. הוא הצליח לחזק קשר עם הרבה קהילות, גם עם הציבור הספרדי. 

הגר"ד לנדו התייחס להסכם של דגל התורה עם ש"ס ואמר: "הדיינים פסקו שאין להסכם תוקף ואין צורך לקיימו, אבל בוודאי שאין תוקף להסכם שמסכן את היהדות בעיר. אין מי שמוסמך לחתום על הסכם שמסכן את היהדות".

"למי שיאשים אותי בגזענות, האם אנו שרבים מבני הישיבות אצלנו הם בני עדות המזרח, האם ניתן להאשים אותנו בטענה נלוזה זו? איזו חילול ה'. מי שמאשים אותנו בגזענות או חילול ה', אוי לו ואוי לנפשו.

"חובה על כל אחד להצביע להרב ישראל פרוש לראשות העיר ומי שאומר אחרת טועה ומטעה. אני מברך בשער בת רבים את ר' ישראל פרוש שימשיך להנהיג את העיר, אמרו אמן. ברכתי נתונה למי שיצביע לר' ישראל פרוש ולמי שיפעיל שיצביעו עבורו".

רבי דב לנדו בחירות באלעד ישראל פרוש כנס בחירות בחירות מקומיות בחירות מוניציפליות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 28 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד