י"ד אייר התשפ"ד
22.05.2024

שר הרווחה ביקר את המפונים מעוטף עזה בדיור מוגן בבאר שבע

במסגרת פרויקט לאומי לאירוח מפונים בבתי אבות ודיורים מוגנים, ערך שר הרווחה הרב יעקב מרגי יחד עם בכירי משרדו סיור בדיור מוגן בבאר שבע ופגש עשרות מפונים אזרחים ותיקים שציינו כי זכו ל"בית חם ועוטף", במפגש אמר שר הרווחה: "אדאג אישית לצרכי המפונים" | יולי גת, יו"ר קדם איגוד קהילות דיור למבוגרים: "מעריכים מאוד את ההתגייסות של משרד הרווחה למען המבוגרים. זו זכות עבורנו לעמוד לימין המדינה בעת המלחמה"

שר הרווחה ביקר את המפונים מעוטף עזה בדיור מוגן בבאר שבע
סיור שר הרווחה בבתי אבות צילום: באדיבות המצלם

שר הרווחה הרב יעקב מרגי סייר השבוע בדיור מוגן בבאר שבע – במסגרת פרויקט שאותו מנהל 'קדם' - איגוד קהילות דיור למבוגרים - במימון משרד הרווחה. אל השר התלוו המשנה למנכ"ל המשרד, משה לבון  ויריב מן, ראש מנהל אזרחים ותיקים וסמנכ"ל בכיר במשרד הרווחה, וחמה שמייסר-ישראלי, ראש אגף בכיר מערכי דיור במשרד. מטעם 'קדם' נכחו יולי גת יו"ר האיגוד, נחי כץ מנכ"ל 'קדם', ונציגי הנהלת הדיור המוגן.

שר הרווחה קיבל סקירה על אופן הניהול של אירוח המפונים בעשרות בתי האבות ודיורים המוגנים ברחבי ישראל במסגרתו נקלטו מאות מפונים ללא עלות.

לאחר הסקירה, קיים השר מרגי שיח פתוח עם כשלושים ממפוני היישובים בעוטף עזה, אזרחים ותיקים המתגוררים עתה במקום, לאחר שפונו מביתם.

כלל המפונים שיבחו את הפרויקט והחיים בדיור המוגן המעניק להם "הרגשה של בית עם יחס מדהים", וביקשו מהשר ודאות לגבי המשך ההתגוררות שלהם במקום. בין המפונים, נכחה גם דיירת שפונתה מיישובי העוטף, שבנה עודנו חטוף ומוחזק בידי ארגוני הטרור בעזה, וכן שוחח השר עם משפחה שאיבדה שני ילדים באסון הטבח הנורא בשמחת תורה בדרום. המפונים והמשפחות המתמודדות עם אי הוודאות, דיברו על הקושי ועל התמשכות המלחמה.

בשיח הפתוח שקיים עם הדיירים אמר שר הרווחה, הרב יעקב מרגי: "אדאג אישית שתמיד יהיה לכם מקום. המדינה תלווה אתכם הן עכשיו והן בעתיד". שר הרווחה הביע עידוד, תקווה ותמיכה, ואמר כי הוא מודע לגודל האחריות המוטלת על כתפיו.

יולי גת, יו"ר איגוד קהילות דיור למבוגרים 'קדם' אמרה, כי באיגוד מעריכים מאוד את ההתגייסות של משרד הרווחה למען המפונים הוותיקים, באופן מעורר השתאות. "זו זכות עבורנו לעמוד לימין המדינה בעת הקשה הזאת ולסייע בקליטת המפונים במגוון פרויקטים של דיור מוגן ולהעניק שירות וסיוע למפונים ברמה הכי גבוהה שניתן".

נחי כץ, מנכ"ל 'קדם' אמר: "אנחנו קוראים בזאת לכלל המבוגרים המפונים שמחפשים מקום ראוי ויחס חם שייתן להם הרגשה של בית - לפנות מידית למוקד משרד הרווחה 118, ואנו נדאג שהם יקבלו דיור ברמה גבוהה בכל אזורי הארץ, ללא עלות, עד תום המלחמה".

יעקב מרגי בתי אבות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד