י"ח אייר התשפ"ד
26.05.2024
לחימה "עזה"

תיעוד קטלני: חיסול מחבלים שהסתתרו באמבולנס ושינעו אמל"ח

תיעוד מבצע אוגדתי בהובלת צוות הקרב של חטיבה 401 במרחב זייתון: השמדת תוואי תת קרקע, פגיעה בתשתיות, יעדי התעצמות והשמדת אויב. מחבלים הסתתרו באמבולנס וחוסלו. חיסול של צלף של ארגון חמאס

תיעוד קטלני: חיסול מחבלים שהסתתרו באמבולנס ושינעו אמל"ח
הלחימה במרחב צילום: דובר צה"ל

כחלק ממבצע של אוגדה 162 לוחמי צוות הקרב של חטיבה 401 ביצעו בשבועיים האחרונים פשיטות בהכוונה מודיעינית על יעדי טרור של חמאס במרחב זייתון שבצפון הרצועה.

דובר צה"לאינפוגרפיקה של יעדי השיגור, ייצור אמצעי לחימה ותת-הקרקע בהם פעל צוות הקרב בשכונת זייתוןצילום: דובר צה"ל

במהלך הפשיטות הלוחמים חיסלו יותר ממאה מחבלים, איתרו והשמידו עשרות תשתיות טרור צבאיות של ארגוני הטרור חמאס וגא"פ, ביניהן מפעלים ומחסנים לייצור ואחסון אמצעי לחימה.

פעילות צוות הקרב של חטיבה 401

הכוחות הפעילו רחפנים ייחודיים שסרקו את היעדים וסייעו בסגירות מעגל מהירות, כך נתפסו עשרות מחבלי חמאס שנחקרו ומסרו מידע מודיעיני על ארגוני הטרור. הכוחות עסקו במבצע בחישוף מרחבים על בסיס אינדיקציות מודיעיניות לאמצעי שיגור ותת-קרקע של החמאס. הכוחות איתרו והשמידו מאות בורות שיגור ומשגרים.

חיסול מחבלים שהסתתרו באמבולנס וחיסול של צלף

במסגרת פשיטה של כוח על תשתית טרור, חוליית מחבלי חמאס ירתה טיל נ״ט מטווח קצר לעבר כוחותינו. כלי טיס של חיל האוויר זיהה ותקף את החוליה. בתקיפה חוסלו מספר מחבלים, שאר המחבלים מאותה החולייה נצפו בורחים ומסתתרים באמבולנס. 

תיעוד מרחפן של חיסול מחבלים ששינעו אמצעי לחימה

באירוע נוסף, זיהו הכוחות צלף של החמאס אשר ביצע ירי ממבנה סמוך אליהם, כלי טיס תקף את הצלף והוא חוסל. כמו כן, השמידו הכוחות תשתית טרור של בכיר חמאס, מפקד חטיבת העיר עזה, עד אלאדין חדאד.

מלחמת חרבות ברזל חמאס חאן יונס עזה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד