ט"ז אייר התשפ"ד
24.05.2024
תועדה ע"י תושבים

הצבועה שהסתובבה בשכונות בירושלים - נלכדה

צבועה ששהתה לאחרונה באזור רמות בירושלים נלכדה ע"י פקחי רשות הטבע והגנים והושבה לטבע באזור לכיש, יריב מליחי, אקולוג מחוז מרכז ברשות הטבע והגנים: "אנו שמחים שהצלחנו ללכוד את הצבועה ולהשיבה לטבע בשלום. אך חשוב להבין שהרי ירושלים הם בית גידול טבעי לצבועים"

הצבועה שהסתובבה בשכונות בירושלים - נלכדה
השבת הצבוע לטבע צילום: ברוך תמם, רט"ג

בשעות הבוקר בשבוע שעבר, לאחר שהצבועה "ציונה" שהתה בעיר ירושלים,  זוהתה ציונה על ידי פקחי הרשות במצלמות המעקב שהוצבו במטרה לאתרה. לאחר שווידאו הפקחים כי הצבועה נמצאת בנקודה בה ניתן ללכוד אותה, הם יצרו קשר עם צוות השירות הווטרינרי העירוני, בראשות ד"ר אסף בריל.

הצוות הגיע לנקודה והצליח להרדימה בעזרת חיצי הרדמה. לאחר שהורדמה, נבדקה הצבועה על ידי פקחי רשות הטבע והגנים האזוריים ווטרינר הרשות, ד"ר תומר ניסימיאן. בבדיקה הושם עליה משדר, ומשם הועברה לאזור חבל לכיש, אזור בו בתקווה תוכל להמשיך את חייה בשלווה.

מעיריית ירושלים נמסר: "אנו שמחים על שיתוף הפעולה הפורה עם רשות הטבע והגנים בלכידת הצבועה 'ציונה' והשבתה בשלום לטבע. אנו ערים לתחושות תושבי העיר, ופועלים בשיתוף פעולה עם רשות הטבע והגנים על מנת לטפל באירועים כאלו בצורה מקצועית ובטוחה. אנו רואים חשיבות רבה בשמירה על הסביבה הטבעית ועל המגוון הביולוגי הייחודי של ירושלים ופועלים יחד עם רשות הטבע והגנים להגברת המודעות לחשיבות השמירה על חיות הבר, ולצמצום החיכוך בין האדם לטבע."

יריב מליחי, אקולוג מחוז מרכז ברשות הטבע והגנים: "אנו שמחים שהצלחנו ללכוד את הצבועה ולהשיבה לטבע בשלום. אמנם במקרה זה הוחלט להעתיק את הצבועה מפני שהתקרבה יתר על המידה לבתי המגורים בעיר, אך חשוב להבין שהרי ירושלים הם בית גידול טבעי לצבועים.

הצבועה המדוברת אינה הצבועה היחידה באזור וייתכן שתושבי ירושלים עוד יראו בעתיד צבועים נוספים. בנייה נרחבת בכל רחבי הארץ צמצמה את בתי הגידול הטבעיים של הצבועים וריבוי האוכל שנמצא בעיר מושך אותם אלינו. זו אחריותנו לדאוג לחיות הבר, לשמור על הרחובות נקיים ועל הפחים סגורים. כך, נוכל לצמצם את היקף החיכוך ביננו לבין חיות הבר בתוך היישובים והערים."

צבועה רשות הטבע והגנים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד