י"ג אייר התשפ"ד
21.05.2024
מתכוננים למלחמה

פיקוד העורף הכין מחסות המוניים לתושבים

פיקוד העורף הכין מחסות המוניים לתושבים למקרה של מלחמה כוללת עם חיזבאללה. חניונים תת-קרקעיים יוסבו למחסות. נרכשו כ-80 אלף ארגזי מזון

פיקוד העורף הכין מחסות המוניים לתושבים
גבול לבנון - מלחמת חרבות ברזל צילום: דוד כהן, פלאש 90

מבצע "עוגן איתן" למיגון עשרות אלפי ישראלים בצפון שאין ברשותם מקלט או ממ"ד יצא לדרך. בפיקוד העורף קידמו תוכנית בזק להקמת מחסות מוגנים לאוכלוסייה שמתגוררת בבניינים ישנים, שלא נבנה בהם מרחב מוגן ושזמן ההגעה למקלט שכונתי ארוך יותר מזמן ההתרעה.

יואב זיתון מדווח באתר Ynet כי לפי התוכנית, שגובשה ותוקצבה בחודשיים האחרונים, אותרו עשרות מחסות המוניים שאליהם יפונו התושבים נטולי המיגון בהתאם לצורך, מדובר בעיקר בחניונים תת-קרקעיים.

עוד דווח, כי במערכת הביטחון סיימו מהלך רכש גדול שכלל מכרזים לספק את הפתרונות הלוגיסטיים למימוש התוכנית, אם זו תצא אל הפועל בהתראה קצרה. מדובר בשירותי ניקיון למתחמים אלה, אלפי ארגזי מזון יבש, מים וכדומה. המבצע זכה לשם "עוגן איתן".

בפיקוד העורף הדגישו כי התוכנית אמורה להיות ארצית ולכלול גם פתרונות דומים לתושבים נטולי מיגון במרכז הארץ. 

מפקד פיקוד הצפון, האלוף אורי גורדין, נפגש שלשום עם רכזי הביטחון של יישובי המועצות האזוריות מטה אשר ומעלה יוסף. "אנחנו מחזקים את המוכנות ליציאה למתקפה בלבנון. המחויבות שלנו, שלי, היא לשנות את המצב הביטחוני כדי שאפשר יהיה להחזיר את התושבים הביתה״ אמר להם. 

 

 

לבנון חיזבאללה מלחמת חרבות ברזל פיקוד העורף

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 8 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד