ט"ז אייר התשפ"ד
24.05.2024
תוכנית חדשה

צעירים עם מוגבלות ישולבו במרכזים של משרדי הממשלה

תוכנית חדשה בהיקף של 2.4 מיליון ₪ תשלב צעירים עם מוגבלות במרכזי צעירים של משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי ברחבי הארץ בשיתוף משרד הרווחה. התכנית תשלב שילוב צעירים עם מוגבלות בקהילה וכוללת תקצוב רכזי שילוב ״רכזי מוגבלות״ בעשרות מרכזי צעירים ופעילות ייעודית המשלבת בין צעירים עם ובלי מוגבלות

צעירים עם מוגבלות ישולבו במרכזים של משרדי הממשלה
השר יעקב מרגי צילום: באדיבות המצלם

במטרה לתת מענה לצעירים עם מוגבלות משרד הנגב הגליל והחוסן לאומי ומשרד הרווחה פועלים לשילוב צעירים עם מוגבלות בקהילה בהיקף של 2.4 מיליון ₪. התוכנית כוללת תקצוב רכזי שילוב צעירים עם מוגבלות בעשרות מרכזי צעירים ופעילות ייעודית המשלבת בין צעירים עם וללא מוגבלות. 

התכנית כוללת רכז ב- 60% משרה, תקציב בהיקף של 20,000 ₪ לפעילות ייעודית בנושאי השכלה, מיצוי זכויות, תעסוקה, העצמה, זוגיות והעלאת מודעות.

בנוסף, תקציב של 20,000 ₪ לכל מרכז צעירים, המיועד לקבוצת מנהיגות המשלבות צעירים עם מוגבלות לצד אוכלוסייה כללית. התכנית מיועדת לצעירים בין הגילאים 18-35 המתמודדים עם מוגבלות.

ברשויות שונות ברחבי הארץ תוקצבו רכזים שנותנים מענה לאנשים עם מוגבלות, הרכזים מלווים אישית את הצעירים עם המוגבלות ומקדמים הנגשה במטרה לשלב צעירים בפעילויות של האוכלוסייה הכללית במרכזי הצעירים. 

התכנית פועלת בכ- 20 מרכזי צעירים ברחבי הארץ בחברה הכללית והערבית והיא צפויה להתרחב בתקופה הקרובה לכ-50 מרכזי צעירים. התוכנית פועלת כיום במע'אר, בג'יסר אל אזרקא, באום אל-פאחם, בבאקה אל גרביה, ברהט, בעכו, בקריית ביאליק, בקריית מוצקין, בבית שאן, בתל אביב, ברמת-גן, בגבעתיים, בלוד, באלעד, במעלה אדומים, בקרית גת, בשדרות, בנתיבות ובבאר שבע.

שר הנגב הגליל והחוסן הלאומי יצחק וסרלאוף אמר: ״צעירים רבים עומדים בפני צמתים במגוון תחומים ואין ספק שצעירים עם מוגבלות מתמודדים עם צרכים דומים אך בעוצמה רבה יותר. חסמים חברתיים, ודעות קדומות, אפליה או חוסר נגישות יכולים להעצים את הפער. מרכזי הצעירים של משרד הנגב הגליל והחוסן הלאומי מעניקים הכוונה לצד התאמת והנגשת שירותים קיימים בהתאם לצרכים הייחודים של הצעירים במטרה להעניק מענה מקיף לצעירים עם מוגבלות ולפעול להעצמתם ולשלבם בחברה כפעילים וכמובילים״.

שר הרווחה והביטחון החברתי, יעקב מרגי אמר: "אנו פועלים בכל הדרכים להרחיב את מגוון השירותים לקהילת האנשים עם מוגבלות תוך הקפדה על שילוב מלא בכל תחומי החיים, ברוח חוק שירותי רווחה לאנשים עם מוגבלות. החלטנו להשקיע משאבים במרכזי הצעירים שמפעיל משרד הנגב והגליל, על מנת שצעירים עם מוגבלות יוכלו גם הם ליהנות מהשירותים שמרכזים אלו מעניקים לאוכלוסייה הצעירה כגון מיצוי זכויות, מנהיגות, השכלה ותעסוקה. שנת 2024 תעמוד בסימן פיתוח מואץ של מגוון שירותי קהילה לאנשים עם מוגבלות במסגרת החוק החדש ומדיניות המשרד להוביל לתהליך הדרגתי של מעבר לחיים בקהילה".

משרד הרווחה משרד הנגב והגליל יעקב מרגי צעירים בעלי מוגבלות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד