י"א תמוז התשפ"ד
17.07.2024
חשיפת האמת

החלה הבדיקה על פעילות טרור של עובדי אונר"א החברים בחמאס

חושפים את האמת על אונר"א בפני העולם: ראשת הועדה מטעם האו"ם לבחינת התנהלות הסוכנות בביקור בישראל. במהלך ביקורה יוצג חומר מודיעיני המצביע על היקף ועומק הטמעות פעילי חמאס בסוכנות

החלה הבדיקה על פעילות טרור של עובדי אונר"א החברים בחמאס
וסטים צבאיים בתוך שקי אונר"א צילום: דובר צה"ל

היום החלה את ביקורה בישראל, קתרין קולונה, שרת החוץ לשעבר של צרפת, העומדת בראש ועדת בדיקה עצמאית לבדיקת פעילותה של סוכנות הסיוע לפליטים הפלסטינים. הוועדה הוקמה על ידי מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטיירש בעקבות חשיפת מעורבותם של עובדי אונר"א במתקפת הטרור ב-7 באוקטובר וחדירת חמאס לשורותיה.

במהלך ביקורה יוצג לראש ועדת הבדיקה חומר מודיעיני המצביע על היקף ועומק הטמעות פעילי חמאס בסוכנות. בין השאר יוצג לקולונה מידע על פעילות טרור של עובדי אונר"א החברים בחמאס, ועל השימוש הציני שעושה חמאס במתקני אונר"א, בראשם בתי ספר ומרפאות לאחסון אמל"ח ולביצוע ירי רקטות לעבר ישראל, תוך סיכון חייהם של תושבי רצועת עזה. 

בנוסף, יוצגו בפניה חומרים מודיעיניים בנוגע למיקום מנהרות הטרור של חמאס ופירים במתקני אונר"א ובסמוך להם. סוגיה נוספת שתעלה בשיחותיה של קולונה עם הצד הישראלי היא ההסתה המתמשכת נגד יהודים וישראל במערכת החינוך של אונר"א, לאורך שנים. 

כמו כן, יוצגו לקולונה דוגמאות להסתה לאלימות ותכנים אנטישמיים בספרי הלימוד בבתי הספר של אונר"א ובמחנות הקיץ שלה, כמו גם ראיות להתעלמות לאורך השנים של נציגי אונר"א מהראיות בנושא וחוסר רצונה של הסוכנות לפעול לתיקון המצב. 

שר החוץ כ"ץ ברך על הגעת ראשת הוועדה לישראל, אמר כי ישראל משתפת פעולה באופן מלא עם הוועדה על מנת להציג את הממצאים החמורים שנמצאים בידיה, והוסיף כי הוא מקווה שממצאים אלה ישוקפו בדו"ח שתגיש קולונה. השר אמר עוד כי אונר״א היא חלק מהבעיה ולא תהיה חלק מהפתרון בעזה, והביע ציפייתו כי בעקבות הביקור, יגיעו לישראל כלל החוקרים העוסקים בכתיבת הדוח, כדי שיוכלו להתרשם בעצמם מהעדויות ומהמידע הרב, באופן בלתי אמצעי.

מלחמת חרבות ברזל ישראל כץ חמאס אונר"א

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד