י"ב סיון התשפ"ד
18.06.2024
במליאת הכנסת

אמסלם: "שברתם הכללים, הליכוד לא הקים ועדה אחרי אסון ערד"

השר דודי אמסלם נאם במליאת הכנסת במסגרת הצעת האי אמון שהגישה מפלגת העבודה לאחר שפורסמו בשבוע שעבר מסקנות ועדת החקירה הממלכתית לאסון מירון. "אחרי אסון ערד הליכוד לא הקים ועדה, רק בנט ולפיד שברו את הכללים", אמר

אמסלם: "שברתם הכללים, הליכוד לא הקים ועדה אחרי אסון ערד"
השר דודי אמסלם נואם בכנסת צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השר לשיתוף פעולה אזורי, דוד אמסלם, נאם אחה"צ (שני) במליאת הכנסת בדיון על הצעת האי אמון שהגישה מפלגת העבודה לאחר שפורסמו בשבוע שעבר מסקנות ועדת החקירה הממלכתית לאסון מירון.

אמסלם ביקר את החלטת ממשלת בנט - לפיד להקים ועדת חקירה לאסון וטען: "זה לא נהוג שממשלה שנכנסת מקימה ועדת חקירה לממשלה שיצאה. זה מעולם לא קרה במדינת ישראל, רק אצלכם נשברו כל הכלים. אתם משתמשים בזה כקרדום לחפור בו".

השר דודי אמסלם במליאת הכנסת

אמסלם הוסיף: "אסון גדול היה במירון, היה צריך לבדוק אותו עד תום כדי שהדברים יתוקנו. כל מי שהיה מעורב, כולל ראש הממשלה יקבל את הדוח, המטרה היא להפיק את הלקחים. אבל אני רוצה להזכיר לכם דבר קטן, בשנת 95 היה אסון ארד, הממשלה לאחר מכן או אחת הממשלות של הליכוד לא הקימו ועדות חקירה. זה לא נהוג".

לדבריו, "יש אחריות לממשלה על כל דבר שקורה, מה השאלה בכלל? האחריות היא לתקן. עכשיו נופל עמוד חשמל באיזה מקום, הממשלה אחראית בוודאי".

עוד הוסיף השר: "כשקורה משהו אצלך במשמרת, זה שאלה של טיימינג ועיתוי. גם אם היה מישהו אחר - זה מה שהיה קורה. החשיבות של הוועדה היא בלתקן, בכל מה שקשור ציבורית - ראש הממשלה בא לציבור פעם ב-4 שנים, במקרה הטוב".

ועדת החקירה לאסון מירון דו"ח ועדת החקירה לאסון מירון אסון מירון תשפ"א דודי אמסלם מליאת הכנסת

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 6 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד