י"ב סיון התשפ"ד
18.06.2024
אושר סופית

נפגעי טרור יקבלו פיצויים מגורמים המתגמלים מעשי טרור

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שניה ושלישית את הצעת חוק לפיצוי קורבנות טרור. 19 חברי כנסת תמכו בהצעה, אל מול שני מתנגדים, ללא נמנעים

נפגעי טרור יקבלו פיצויים מגורמים המתגמלים מעשי טרור
אילוסטרציה צילום: דוברות המשטרה

מליאת הכנסת אישרה הערב (שני) בקריאה שניה ושלישית את הצעת חוק לפיצוי קורבנות טרור (פיצויים לדוגמה), התשפ"ד-2024 של חבר הכנסת יצחק פינדרוס וקבוצת חברי כנסת. 19 חברי כנסת תמכו בהצעה, אל מול שני מתנגדים, ללא נמנעים.    

מוצע לאפשר לנפגעי טרור ומשפחותיהם להגיש תביעות נזיקין נגד הנותנים שכר ותגמול, ומי שנקבעה חבותו לפי פקודת הנזיקין, בעד ביצוע מעשי טרור ולקבל פיצויים לדוגמה. במסגרת זאת, מוצע שפיצויים אלו לא יהיו ניתנים לניכוי מכל סכום המשולם לנפגעי מעשה הטרור מטעם המדינה. 

עוד מוצע כי נפגעי הטרור יוכלו לממש את פסק הדין מכל נכס של המעורבים במימון טרור, לרבות מהכספים המוקפאים לפי חוק להקפאת כספים ששילמה הרשות הפלסטינית בזיקה לטרור המועברים אליה מממשלת ישראל, התשע"ח-2018, ולמעט הכספים המועברים לרשות הפלסטינית מכוח חוקי היישום. 

בנוסף, מוצע לקבוע חזקה לפיה אם מדיניות מתגמל הטרור בעניין העברת תשלומים למבצעי מעשי טרור מיושמת בחקיקה ראשית, חקיקת משנה או הנחיות, הוא ייחשב מתגמל טרור לעניין מעשה טרור שגרם למוות או נכות, אלא אם הוכח אחרת.

מליאת הכנסת נפגעי טרור

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד