י"ח סיון התשפ"ד
24.06.2024
מסירות נפש וגבורה

'יום החברה קדישא' יוקדש לאנשי הרבנות הצבאית

משעותיה הראשונות של המלחמה התייצבו לוחמי הרבנות הצבאית במטרה לבצע את אחת המשימות המורכבות ביותר של המלחמה - טיפול בחללים והבאתם לקבורה | חיל הרבנות הצבאית לציין את ‘יום החברה קדישא' הקרוב כהוקרה לפועלם של לוחמי חיל הרבנות, ומסירותם הרבה להבאת החללים הרבים מהמלחמה לקבר ישראל

'יום החברה קדישא' יוקדש לאנשי הרבנות הצבאית
מחנה שורה צילום: באדיבות המצלם

ביום ראשון הקרוב יחול ז' באדר, יום שבמסורת היהודית נקבע כיום הזיכרון לנפטרים שמקום קבורתם אינו נודע וכיום הוא מוגדר גם כ״יום החברה קדישא״. השנה, בעקבות מלחמת חרבות ברזל, החליט חיל הרבנות הצבאית לציין את היום כהוקרה לפועלם של לוחמי חיל הרבנות, ומסירותם הרבה להבאת החללים הרבים מהמלחמה לקבר ישראל.

משעותיה הראשונות של המלחמה התייצבו לוחמי הרבנות הצבאית בזירות השונות, במטרה לבצע את אחת המשימות המורכבות ביותר של המלחמה, בדמות טיפול בחללים והבאתם לקבורה. לשם עמידה במשימה הקשה הזו, עבדו אנשי החיל ימים ולילות בכל הגזרות בהם התנהלה הלחימה הקשה. כוחות החיל סרקו ביסודיות את יישובי העוטף ואזורי הטבח, ואף פעלו רבות בתוך רצועת עזה.

יום ז' באדר, הוא יום ה'חברה קדישא'. על פי המסורת, ז באדר היום יום הולדתו ויום פטירתו של משה רבנו. במהלך הדורות הפך יום זה ליום מיוחד עבור חברה קדישא - ארגון המופקד על קבורת המת וסיפוק צורכי הלוויה. ביום זה אנשי הרבנות הצבאית מתכנסים להתבוננות ובקשת מחילה מחללי צה"ל שמא חלילה פגעו בכבודם, וחלקם אף נושאים תפילה מיוחדת, צמים ועורכים סעודה. ביום זה, הרבנות הצבאית מבקשת גם להביע הערכה והוקרה לסגלי הרבנות המטפלים בחללים במסירות אין קץ ועושים לילות כימים למענם ולמען בני משפחותיהם. 

תחת הכותרת ״אחיי גיבורי התהילה״ יקיימו השנה בחיל הרבנות הצבאית יממה אחרי ערב הוקרה שבמהלכו יתייחדו עם הזיכרון והעשייה המשותפת בטיפול בחללי מלחמת חרבות ברזל. באירוע צפויים לשאת דברים נשיא המדינה יצחק הרצוג, הרמטכ״ל רא״ל הרצי הלוי, הרבצ״ר תא״ל איל קרים, ראש אכ״א אלוף יניב עשור ועוד.

 

ההחלטה להקדיש את היום לאנשי החיל נולדה לאור ההבנה כי סיפורם החשוב של כלל החיילים שטיפלו בחללים הוצב במקום משני לאור מאמצי הלחימה הנרחבים, וכי יש להודות לכל מי שעסק בהבאתם לקבורה של החללים על מסירות הנפש והגבורה אותה גילו לאורך כל חודשי המלחמה.

ז' באדר חברא קדישא הרבנות הצבאית מלחמת חרבות ברזל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד