י"א אייר התשפ"ד
19.05.2024
"לא ליצור בעיות"

גפני: "היינו פורשים מהקואליציה על נושא אופק חדש"

יו"ר דגל התורה התייחס לעובדה שתוכנית אופק חדש לא עברה בתקציב שאושר בשבוע שעבר. "האמת היא שהיינו פורשים מהקואליציה על נושא 'אופק חדש' אבל ההוראה הייתה מגדולי התורה שבזמן מלחמה לא ליצור בעיות חדשות", אמר

גפני: "היינו פורשים מהקואליציה על נושא אופק חדש"
יו"ר דגל התורה גפני ברכסים צילום: באדיבות המצלם

יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני התייחס הערב (ראשון) בכנס ברכסים לעובדה שתוכנית אופק חדש לא עברה בתקציב שאושר בשבוע שעבר ואמר: "היינו פורשים על הנושא הזה מהקואליציה".

גפני אמר: "האמת היא שהיינו פורשים מהקואליציה על נושא 'אופק חדש' אבל ההוראה הייתה מגדולי התורה שבזמן מלחמה לא ליצור בעיות חדשות, ואני אומר לכם פה לא נרפה מהעניין, אין אצלינו ייאוש בדבר הזה!".

כזכור, יו"ר ועדת הכספים חה"כ משה גפני התייחס בשבוע שעבר בהצגת התקציב לסוגיית 'אופק חדש' ותקף: "אני רוצה לדבר על דבר רגיש כי יש לי מחויבות כלפי המורה בשדרות שהיא אישה חרדית והיא רואה שהחברה שלה בחינוך ממלכתי מקבלת אופק חדש והמשכורת שלה גבוהה יותר, והיא שואלת אותי למה אני לא מקבלת ככה?".

גפני הוסיף: "למה עושים על זה כתבות בעיתונים? אם זה היה מורה במקום אחר מישהו היה מעז לומר מילה? לא רוצים חינוך חרדי? תגידו! משרד החינוך, המשפטים והאוצר עוברים על החוק. למה לא משלמים? מה אענה למורה הזאת? אני יו"ר ועדת הכספים שצריך להביא את התקציב לאישור וגם חבריי (לסיעה) שמתמרמרים על זה צריכים להצביע בעד".

לסיום אמר: "נעשה פה עוול שלא יסולח ואני אמשיך להיאבק על זה שיקבלו משכורת שווה. לא יכול להיות אחרת. למה צריך להיות כאלה רשעים כלפי אותם מורים?".

יו"ר ועדת העבודה והרווחה חה"כ ישראל אייכלר אמר בהצגת התקציב: "יש קמפיין תקשורתי אגרסיבי שדווקא מורים ומורות בחינוך החרדי שעושים את אותה עבודה ומשימה כמו כל מורה אחר לא יקבלו את תקציב אופק חדש אך ורק בגלל שהם חרדים". 

אייכלר הוסיף: "אם הייתי חושב ששר האוצר ושר החינוך רוצים את זה הייתי תוקף את המדיניות. הצרה היא שהממשלה כן רוצה לעשות את ההשוואה הזאת אבל פקידים מסוימים לקחו לעצמם את הבעלות על החינוך מחדש של העם היהודי והם חושבים שבאמצעות הכסף הם יוכלו לכפות את האג'נדה שהם למדו בקרנות ששם הקוד שלהם היא קרן וקסנר אבל זה לא רק וקסנר, על הציבור החרדי". 

לסיום אמר: "יש פה עניין של גזל, עושק ועוול העם בחר בכנסת ובממשלה ואנחנו נביא את זה לתיקון".

משה גפני בחירות מוניציפאליות רכסים אופק חדש פרישה מהקואליציה דגל התורה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 11 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד