ט"ז אייר התשפ"ד
24.05.2024
שרת התחבורה התנגדה

הצעת החוק לתשלום באשראי בתח"צ נדחתה בוועדת שרים

בוועדת שרים לחקיקה נדחתה אמש הצעת החוק שנועדה לאפשר לשלם בכרטיס אשראי בתחבורה הציבורית, זאת לאחר שהשרה מירי רגב התנגדה לחוק. יוזם ההצעה ח"כ ארז מלול: "מדובר בהחלטה שפוגעת בנוסעים בתחבורה הציבורית"

הצעת החוק לתשלום באשראי בתח"צ נדחתה בוועדת שרים
אוטובוס של חברת דן. אילוסטרציה צילום: יעקב נחומי, פלאש 90

בוועדת שרים לחקיקה נדחתה אמש הצעת החוק שיזם סגן יו"ר הכנסת ח"כ ארז מלול שנועדה לאפשר לשלם בכרטיס אשראי בתחבורה הציבורית, זאת לאחר שהשרה מירי רגב התנגדה לחוק.

במסגרת ההצעה אמורים היו המשלמים באשראי, לקבל הטבות דומות לאלו המשלמים ברב קו. אך כאמור בהוראת שרת התחבורה, הממשלה החליטה להתנגד להמשך הליכי החקיקה של החוק. 

ערוץ כנסתיוזם החוק ארז מלולצילום: ערוץ כנסת

ההצעה שנועדה להקל על משתמשי התחבורה הציבורית, ולעודד את המעבר לשימוש בתחבורה ציבורית, אושרה כבר בקריאה טרומית ואף אושרה בוועדת הכלכלה לקראת הקריאה הראשונה. אולם שרת התחבורה החליטה להפיל את ההצעה ולעצור את הליכי החקיקה של החוק.

גורמים בתחום התחבורה הציבורית, הביעו פליאה על החלטת השרה: "מדובר בהחלטה שמרחיקה את ישראל מאירופה, שבה מתאפשר תשלום בתחבורה הציבורית בכרטיסי אשראי". הגורמים הוסיפו: "בניגוד לדברי השרה, המצב כיום ש-80% מנוסעי התחבורה הציבורית לא יכולים לשלם באשראי". עוד אמרו הגורמים, כי ההחלטה להתנגד להצעת החוק, מעלה תהיות האם יש פה העדפה של האינטרסים של החברות המפעילות, על פני הציבור המשתמש בתחבורה הציבורית. 

יוזם ההצעה סגן יו"ר הכנסת ח"כ ארז מלול מסר: "מדובר בהצעת חוק חברתית מן המעלה הראשונה, היא מתכתבת עם המדיניות המוצהרת של משרד התחבורה לעודד ולהקל על משתמשי התחבורה הציבורית. ההצעה זכתה לתמיכה מקיר לקיר בכנסת. צר שלי ששרת התחבורה בחרה להפיל את הצעת החוק ולהקשות על משתמשי התחבורה הציבורית. אני קורא לשרה להתעשת ולפעול כדי שהנוסעים לא יהיו כבולים לתשלום ברב קו. המדיניות הנוכחית של השרה, היא פגיעה בציבור הנוסעים".

ועדת שרים לחקיקה ארז מלול מירי רגב תחבורה ציבורית

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד