י"ט אייר התשפ"ד
27.05.2024
במוצאי תענית אסתר

בראשות הראשון לציון והגר"ע פריד: אלפים השתתפו במעמד השקת ש"ס ומשניות "פומבדיתא"

אלפים השתתפו במוצאי תענית אסתר במעמד השקת ש"ס ומשניות "פומבדיתא" • במעמד נשאו דברים מרן הראשון לציון הגר"י יוסף והפוסק הגר"ע פריד • פטרון הש"ס הנגיד ר' רונן גנון נשא דברים וציין את זכר הוריו ע"ה

בראשות הראשון לציון והגר"ע פריד: אלפים השתתפו במעמד השקת ש"ס ומשניות "פומבדיתא"
השקת ש"ס פומבדיתא צילום: חיים טויטו

במוצאי תענית אסתר אלפים רבים השתתפו במעמד השקת ש"ס ומשניות "פומבדיתא", ש"ס אשר זכה להסכמותיהם הנלהבות של מרנן ורבנן גדו"י אשר שיבחו את היוזמה המבורכת המנגישה תורה מפוארה בכרכים מהודרים ונגישים עם ביאור השווה לכל נפש על צורת הדף המקובלת מדור דור.

המעמד המרגש נערך בראשות מרן הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א, הפוסק הגאון רבי עמרם פריד שליט"א, האדמו"ר רבי משה אבוחצירא, הגאון רבי יוסף יצחק לסרי רבה של בית שאן, המשפיע הגאון רבי מנחם ביטון ועוד רבנים שרים חברי כנסת ראשי ערים ואישי ציבור נוספים אשר הגיעו למעמד המיוחד בכדי לחזק את ידי פטרון הש"ס, הנגיד רבי רונן גנון שהשקיע בש"ס משאבים אדירים למען עולם התורה והישיבות.

בדבריו אמר הראשון לציון כי, "זה מעמד מיוחד בו אנו זוכים לברך על המוגמר ולראות את הכרכים המהודרים שמביאים עמם בשורה אדירה לעולם התורה. אני רוצה לחזק את ידי הרב רונן גנון ולשבח אותו על פועליו הכבירים. יהי רצון שתזכו להמשך הצלחה".

הפוסק הגאון רבי עמרם פריד נשא דברים והזכיר בדבריו את הצורך החשוב שיש בביאור צמוד לגמרא ללא שינוי מצורף הדף המקובלת. "אנחנו רואים כאן יצירת פלא וזה חשוב מאוד למען לומדים רבים שרוצים ללמוד ולהבין במהירות. אשריכם תלמידי חכמים שדברי תורה חביבים עליכם".

פטרון הש"ס הרב רונן גונן הזכיר בדבריו את הוריו ע"ה ואמר כי כל זה לזכר נשמתם. "אני עומד כאן נרגש ומודיע לכם כי כל זה לעילוי נשמתכם. לעולם לא אשכח אתכם. אני בטוח שזה עושה לכם שמחה עצומה בשמיים".

את המעמד המיוחד הנעימו ענק הזמר מארצות הברית יעקב שוואקי, אמן הרגש והזמר זאנוויל וינברגר, ענק הזמר המזרחי אדיר מלכא, נער הפלא בנצי קלצקין, מקהלת מלכות, ותזמורתו המורחבת של אהרל'ה נחשוני.

יצוין כי הש"ס המהודר זכה להמלצותיהם וברכותיהם של גדולי וצדיקי הדור אשר נחשפו מקרוב להשקעה האדירה שהושקעו בין כרכי הש"ס, למען ייהנה עולם התורה מתורה נאה בכלי מפואר. בין גדולי הדור אשר נתנו את המלצותיהם לש"ס המהודר ניתן למנות את זקן האדמו"רים כ"ק מרן האדמו"ר מביאלא שליט"א, הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגאון הגדול רבי יצחק יוסף שליט"א, ראש הישיבה הגאון הגדול רבי ברוך מרדכי אזרחי זללה"ה, הפוסק הגאון הגדול רבי יצחק זילברשטיין שליט"א, ראש הישיבה הגאון הגדול רבי מאיר מאזוז שליט"א וכן הגאון הגדול רבי שמעון בעדני זללה"ה.

מהדורת ש"ס פומבדיתא מנגישה ללומד ביאור בהיר, דבר דבור על אופניו, על צורת הדף ממש ללא תוספת כרכים וצורך בדפדוף עמודים ומכניסה לבית אור חדש של הבנת התורה וידיעתה וכפי שהרחיבו בדברים גדולי הדור בדברי ההסכמה והברכה שהאצילו על אברכי המכון והעומד בראשם על מלאכת הקודש. גדו"י אף שיבחו את פטרון הש"ס, הנגיד הצפתי רבי רונן גנון שטרח טרחה גדולה למען דבר זה.

 

ש"ס פומבדיתא רונן גנון רבי עמרם פריד הראשון לציון הרב יצחק יוסף

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד