ט"ו סיון התשפ"ד
21.06.2024

אושר בטרומית: חובת התקנת מצלמות גם בגני ילדים לגילאי 3 עד 6

הבוקר (רביעי) אישרה מליאת הכנסת בקריאה טרומית את הצעת החוק לפיה תחול חובת התקנת מצלמות בגני ילדים לגילאי 3 עד 6 , שעד כה חוק המצלמות לא חל עליהם

אושר בטרומית: חובת התקנת מצלמות גם בגני ילדים לגילאי 3 עד 6
גן ילדים, אילוסטרציה צילום: freepik

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק התקנת מצלמות לשם הגנה על פעוטות במעונות יום לפעוטות (תיקון – החלה על גני ילדים והגברת האכיפה), התשפ"ג–2023 של חבר הכנסת אופיר כץ, אליה הוצמדה הצעה של חבר הכנסת רון כץ וכן הצעה של חבר הכנסת יוסף עטאונה. 53 חברי כנסת תמכו בהצעה, ללא מתנגדים או נמנעים, והיא תועבר לדיון בוועדת החינוך, התרבות והספורט.             

מוצע להחיל את חובת התקנת המצלמות על גני ילדים בגילאי 3 עד 6, ולהאריך ל-60 ימים את תקופת שמירת הצילומים. בנוסף, מוצע לאפשר להורים, בתנאים מסוימים, לצפות בילדיהם בשידור חי ובאופן מקוון כדי לשפר את הבקרה, ולחייב את המשטרה להראות את הצילומים להורי ילדים ופעוטות שנפגעו כדי לשפר את שיקומם והטיפול בהם.

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה הולכת וגואה של התעללות בחסרי ישע, ובמיוחד בפעוטות  המצויים במסגרות טיפוליות וחינוכיות. כמעט מדי יום נחשפת פרשה חדשה, ומשפחה נוספת נכנסת למעגל נפגעי העבירה, וחווה את הכאב והקושי בשל הפגיעה בילדיהם.

בשנת 2018 נחקקו חוק הפיקוח על מעונות יום לפעוטות וחוק התקנת מצלמות לשם הגנה על פעוטות במעונות יום לפעוטות, אשר נועדו לשפר את ההגנה על שלום הפעוטות, ולסייע בניטור ובעקירת תופעת ההתעללות. 

כיום ישנם 27 מפקחים מטעם המשרד הממונה שאחראים לכסות אלפי גנים, ומספרם אינו מאפשר פיקוח ראוי. כמו כן, בגני ילדים של גילאי 3-6, אשר חוק המצלמות לא חל עליהם, יש מגמה הולכת וגדלה של מקרי התעללות אשר בלתי אפשרי למצות הליך פלילי בעניינם, בשל הקושי להוכיח את האלימות רק מהקלטות ועדויות. נוכח האמור, מוצעים מספר תיקונים בחוק המצלמות".

חוק גני ילדים מליאת הכנסת מצלמות אבטחה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד