י"ג אייר התשפ"ד
21.05.2024
אחרי הצו הנוסף

בישראל מגיבים לבית הדין בהאג: "חמאס אשם במצב"

בישראל השיבו לצו שהוציא בית הדין בהאג המורה לישראל לפעול לאספקת מזון בסיסי לעזה, וכתבו כי בישראל "פועלים בהתאם לחוק הבינלאומי - לא מטילים מגבלות, לא מעוניינים בפגיעה באזרחים"

בישראל מגיבים לבית הדין בהאג: "חמאס אשם במצב"
פעילות לוחמים בעזה צילום: דובר צה"ל

בישראל הגיבו לצו החדש של בית הדין בהאג המורה לפעול להכנסת סיוע הומניטרי לעזה. משרד החוץ מסר כי "דרום אפריקה כשלה שוב בניסיונותיה הציניים לנצל את בית הדין הבינ״ל לצדק להגביל את זכותה הבסיסית של ישראל ואת חובתה להגן על אזרחיה מפני התקפות החמאס המתמשכות ולשחרר את החטופים המוחזקים בשבי אכזרי בעזה". 

"‏כפי שישראל שבה והבהירה, ישראל פועלת בהתאם לחוק הבינ״ל, כולל בכל הנוגע למחויבותה לאפשר ולהקל על העברת סיוע הומניטרי חיוני המיועד לאוכלוסייה האזרחית ברצועת עזה. ‏ישראל לא מטילה מגבלות על כמות הסיוע ההומניטרי החיוני שנכנס לרצועת עזה, בפרט על מזון, מים, ציוד מחסה ותרופות. ‏ישראל לא מעוניינת בפגיעה באוכלוסייה האזרחית".

"‏ישראל תמשיך לקדם יוזמות חדשות, ולהרחיב את היוזמות הקיימות, על מנת לאפשר ולהקל את זרימת הסיוע לרצועת עזה באופן רציף ונרחב, ביבשה, באוויר ובים, יחד עם גופי או"ם ושותפים נוספים בקהילה הבינלאומית. המאמצים המתמשכים להגדלת היקף ודרכי גישה לסיוע מתקיימים למרות האתגרים המבצעיים בשטח והניסיונות המתועבים של חמאס לאגור, לגנוב ולהשתלט על סיוע", נכתב. 

"‏ארגון הטרור חמאס אשם במצב ברצועת עזה ואחראי למלחמה. חמאס הוא זה שפתח במתקפת טרור חסרת תקדים על מדינת ישראל ואזרחיה תוך ביצוע מעשי זוועה. ‏חמאס מחזיק בשבי בתנאים בלתי ניתנים לתיאור נשים, גברים וילדים שנחטפו מישראל, כבר לפני 172 ימים. ‏ישראל משקיעה מאמצים עילאיים על מנת לצמצם את הפגיעה באוכלוסייה האזרחית במסגרת הלחימה בחמאס, בנסיבות המורכבות שחמאס יצר".

עוד נמסר: "‏מחבלי חמאס ממשיכים גם היום לתקוף את אזרחי ישראל ומשתמשים באוכלוסייה האזרחית בעזה כמגנים אנושים. חמאס מפגין זלזול מוחלט כלפי המשפט הבינלאומי וחייהם של אזרחים, ישראלים ופלסטינים כאחד, ופוגע במכוון במאמצים ההומניטריים שמטרתם לסייע לאוכלוסיית עזה". 

נזכיר כי אתמול בית הדין הבינלאומי לצדק בהאג הוציא צו נוסף נגד ישראל ובו קבע כי על המדינה לעשות מאמץ ולנקוט צעדים כדי לוודא שיוכנס אוכל לעזה ללא הגבלה.

עוד קבע בית הדין כי על צה"ל "להימנע מפעולות שעלולות לעכב את משלוחי הסיוע". הצו מחייב את ישראל לאפשר הכנסה דחופה של סיוע הומניטרי נוסף, הכולל מים, חשמל, דלק, מחסה, ביגוד, היגיינה ותברואה וציוד רפואי, באמצעות הגדלת הקיבולת ומספר נקודת המעבר הקרקעיות לרצועת עזה.

בית הדין בהאג סיוע הומניטרי משרד החוץ חמאס

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד