ט' ניסן התשפ"ד
17.04.2024
בעקבות התקיפה

איחוד האמירויות משהה את מעורבותה במסדרון ההומניטרי לעזה

איחוד האמירויות החליטה לדרוש מישראל להציג ערבויות לכך שעובדי סיוע בעזה לא יותקפו על ידי כוחות צה"ל. עד שישראל תעשה זאת - באיחוד האמירויות ישהו את המעורבות במסדרון ההומניטרי

איחוד האמירויות משהה את מעורבותה במסדרון ההומניטרי לעזה
סיוע הומניטרי של הארגון צילום: World Central Kitchen

איחוד האמירויות תשהה את חלקה במסדרון הסיוע הימי לעזה עד שישראל תספק ערבויות לכך שעובדי סיוע לא יותקפו על ידי צה"ל, כך דווח ב'וואלה'. 

באמירויות דורשים חקירה ישראלית של הפגיעה בעובדי ארגון הסיוע אמש במהלך תקרית בה נהרגו בשוגג שבעה מעובדי ארגון הסיוע הבינלאומי WCK.

שר החוץ של איחוד האמירויות גינה את ההתקפה על עובדי ארגון הסיוע: "אנו קוראים לחקירה עצמאית ושקופה ולהעניש את האחראים לפשע המתועב הזה שמהווה הפרה של החוק הבינלאומי". 

נזכיר כי מזכיר המדינה בלינקן אמר במסיבת עיתונאים עם שר החוץ הצרפתי: "צריך להגן על עובדי סיוע. שוחחנו עם ממשלת ישראל בנושא התקרית בעזה ודרשנו חקירה מיידית כדי להבין מה קרה".

יחד עם זאת, שר הביטחון הנחה בתום הערכת המצב להקים צוות בדיקה שיבדוק מיידית את נסיבות האירוע; לפתוח מיידית את החמ״ל המשותף לפיקוד הדרום של צה״ל ולארגונים הבינלאומיים הפועלים לחלוקת הסיוע ההומניטרי ברצועת עזה, על מנת למנוע תקריות מסוג זה.

איחוד האמירויות עזה מלחמת חרבות ברזל סיוע הומניטרי

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד