י' סיון התשפ"ד
16.06.2024
אלימות ואיומים

התעלל בקשיש בן 90 וסחט ממנו מאות אלפי שקלים

היחידה המרכזית של מחוז מרכז עצרה אתמול, בתום חקירה סמויה, תושב לוד בחשד שביצע עבירות הונאה ועושק במאות אלפי ש"ח של קשיש כבן 90, תוך סחיטה, אלימות ואיומים כלפיו

 התעלל בקשיש בן 90 וסחט ממנו מאות אלפי שקלים
אילוסטרציה צילום: unsplash

חוקרי היחידה המרכזית של מחוז מרכז, חשפו לפני מספר חודשים פרשייה קשה שעניינה חשד לעושק, סחיטה ואלימות כלפי קשיש תושב המרכז ופתחו בחקירה סמויה, תוך איסוף עדויות וראיות תומכות נוספות.

החוקרים הצליחו לזהות את שיטת העושק שתחילתה לפני כשנתיים וחצי, עת הציע החשוד - תושב לוד בשנות ה 30 לחייו, לקורבן להיות שותף בעסק של שטיפת כלי רכב, עסק שהתברר לאחר מכן כפיקטיבי שאינו קיים, אולם לצורך השותפות לקח מהקורבן סכום של 200,000 ₪. 

מאז ולאורך תקופה ארוכה המשיך החשוד, יחד עם אחרים, לעשוק את הקשיש ולסחוט אותו באופן שיטתי ומתוחכם, תוך התעללות נפשית, התחזות לשוטרים בשמות שונים על מנת להקנות לו ביטחון מזויף, ומעשי אלימות פיזית בעטיין נגרמו לקורבן חבלות והוא נזקק לטיפול רפואי. 

במסגרת החקירה הצליחו החוקרים לחשוף 14 אירועים שונים וכן ניסיון לבצע אירוע נוסף. הסכום המצטבר של מעשי העושק מגיע, לפי החשד לכ - 300,000 ₪. 

אתמול (רביעי) עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, עצרו חוקרי היחידה המרכזית את החשוד ובהתאם לממצאי החקירה וצרכיה הוא יובא היום לבית המשפט שם תבקש המשטרה להאריך את מעצרו.

אלימות קשישים סחיטה באיומים הותר לפרסום

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד