י"ד סיון התשפ"ד
20.06.2024
האשמה חריפה

רגב: "יש שמגיעים להפגנות כדי לרצוח את נתניהו"

שרת התחבורה התייחסה למשבר מול ארה"ב ואמרה: "אנחנו במחלוקת על רפיח והסיוע ההומניטרי". על ההפגנות נגד הממשלה אמרה: "נמצאים שם אנשים שרוצים לרצוח את רה"מ, השב"כ וגורמי הביטחון צריכים להיות ערים לשיח האלים הזה"

רגב: "יש שמגיעים להפגנות כדי לרצוח את נתניהו"
הפגנה בעד החטופים צילום: מרסלו שניידמן

שרת התחבורה מירי רגב התייחסה הערב (מוצ"ש) בריאיון לפגוש את העיתונות לשאלת הסיוע ההומניטרי, ההפגנות נגד הממשלה והקריאה לבחירות, וטקס המשואות.

על שיחת נתניהו-ביידן שארכה כ-30 דקות, אמרה: "אני שמחה שאחרי השיחה ביידן הבהיר שהוא עומד לצידה של ישראל גם בעניין של מתקפה של איראן על ישראל, וגם על שהבהיר שלא תהיה הפסקת אש בלי עסקת חטופים". 

רגה הודתה: "אין ספק שאנחנו באיזושהי מחלוקת מול ארה"ב. האחת - בעניין רפיח, והשנייה בנוגע לסיוע ההומניטרי. אמרנו לאורך כל הדרך שסיוע הומניטרי אמור להיות בתמורה לסיוע הומניטרי. אנחנו רוצים לדעת אם החטופים שלנו קיבלו תרופות, אבל בסופו של יום אנחנו מבינים שהרחבת הסיוע ההומניטרי קונה לנו זמן להישאר ברצועה ולהביא את ההישגים ואת היעדים שהעמדנו לצבא - החזרת החטופים וחיסול חמאס".

השרה רגב התייחסה לדבריו של יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ שקרא לצאת לבחירות בספטמבר, והשיבה: "מתי היו בחירות ושבועיים אחרי הבחירות וניצחון הימין, יצא כל כוח קפלן כדי לבקר אותן? אומרים שנצא לבחירות, ומה יהיה? מה יהיה אם ננצח? יש מועד לבחירות ב-2026. הבחירות הוכיחו שהימין התחזק. אם לוקחים את רחובות כמיקרוקוסמוס של איך ייראו הבחירות, מתן דיל ניצח את כל הקפלניסטים עם בני גנץ ויאיר לפיד, בחירות היום זה פרס לחמאס. גם בספטמבר. בחירות היום זה פרס לחמאס, בחירות היום זה לא להחזיר את החטופים, זה ניצחון לסינוואר".

שרת התחבורה התייחסה בריאיון גם לסוגיית החטופים: "רה"מ רוצה להחזיר את החטופים ועושה הכול כדי להחזיר את החטופים. הציניות זה מה שמביא את אותן הפגנות שנמצא בהן כוח קפלן, הכתובת לא על הקיר, היא כבר על הגדר. יש שם אנשים עם לפידים ששם כדי לרצוח ולהרוג את רה"מ. אני מבדילה בין כוח קפלן למשפחות החטופים, כל יום בשבילן זה נצח. אני מחבקת את המשפחות ומבינה את הכאב שלהן, לאף אחד אין פריווילגיה לבוא ולנסות לרצוח את רה"מ. הפגנות זה מצוין, אבל הפגנות אלימות - זה לא יכול להמשיך".

"גורמי האכיפה ובתי המשפט חייבים לאכוף. לא יכולים לעצור אנשים ולשחרר אותם אחרי שעה. השב"כ צריך לעשות הכול כדי למנוע רצח של ראש ממשלה. השב"כ וגורמי הביטחון צריכים להיות ערים לשיח האלים ולהתנהגות האלימה. רצח של ראש ממשלה, מימין או משמאל, זה נורא ואיום", אמרה.

מירי רגב ארה"ב רפיח מלחמת חרבות ברזל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד