ו' סיון התשפ"ד
12.06.2024
"אכיפה בררנית"

מחר בבג"ץ: הדיון בעתירת השר נגד היועמ"שית גלי בהרב - מיארה

מחר בשעה 9:00 יתקיים דיון בבית המשפט העליון בעתירה שהגיש השר יצחק וסרלאוף נגד היועמ"שית בנושא "האכיפה הבררנית". השר וסרלאוף: "נקיים דיון ממצה וכולי תקווה שהצדק ייעשה והיועמ"שית לא תוכל להתחמק אחרי מריחה של תשובתה מעל לחצי שנה"

מחר בבג"ץ: הדיון בעתירת השר נגד היועמ"שית גלי בהרב - מיארה
השר יצחק וסרלאוף צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מחר (חמישי) בשעה 9:00 יתקיים דיון בבית המשפט העליון בירושלים בעתירה שהגיש השר יצחק וסרלאוף נגד היועמ"שית גלי בהרב - מיארה.

הדיון יתקיים לאחר שהשופט סולברג דחה את בקשת היועמש"ית לדחות את העתירה על הסף, והדיון יתקיים כאמור בפני השופטים, יצחק עמית, דוד מינץ ויחיאל כשר.

כזכור שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי, יצחק וסרלאוף הגיש עתירה לבג"ץ נגד היועמ"שית גלי בהרב-מיארה עקב "היעדר אכיפה מול סדרת התפרעויות שאירעו במסגרת המחאה נגד הרפורמה המשפטית". 

בעתירה ביקש השר וסרלאוף מבית המשפט להוציא צווים על תנאי שיורו ליועצת המשפטית לממשלה להסביר מדוע לא תורה להגיש כתבי אישום ותביעות אזרחיות נגד חוסמי כבישים ונגד מובילי ומארגני החסימות. לדבריו, "היועמ"שית נוהגת באכיפה בררנית שזועקת לשמיים".

היועמ"שית בתשובתה דרשה לדחות את העתירה על הסף ולחייב בהוצאות את השר וסרלאוף: "יתבקש בית המשפט הנכבד לדחות את העתירה על הסף, כמו גם לגופם של דברים, תוך עשיית צו להוצאות".

אולם כאמור השופט סולברג לא קיבל את בקשת היועמ"שית לדחות על הסף את העתירה שהגיש נגדה השר וסרלאוף, וחלף זאת קבע את העתירה לדיון בפני הרכב השופטים.

שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי, יצחק וסרלאוף מסר בתגובה: "אי אפשר להתחמק מהעובדות שהצגתי בעתירה מנומקת. נקיים דיון ממצה וכולי תקווה שהצדק ייעשה והיועמ"שית לא תוכל להתחמק אחרי מריחה של תשובתה מעל לחצי שנה. 

לא אנוח ולא אשקוט לנוכח האכיפה הבררנית שזועקת לשמיים. דווקא בימים אלו של מלחמה, בהם כוחות הבטחון בכלל ומשטרת ישראל בפרט, מתוחים עד הקצה והתגברות האלימות בפעולות המחאה, העדר האכיפה והתנהלות של הפרקליטות בחוסר שוויון, עלולה להביא למיטוט שלטון החוק וריסוק אמון הציבור במערכות האכיפה וחובה עלינו לדאוג לתיקון ושיוויון המשפט בישראל".

יצחק וסרלאוף גלי בהרב מיארה בג"ץ

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 8 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד