י' סיון התשפ"ד
16.06.2024
הותר לפרסם

תשעה מחבלים נעצרו: "השליכו מטענים ובקבוקי תבערה לעבר כוחות הביטחון"

תשעה מחבלים תושבי שכונת עיסאוויה שבמזרח ירושלים, נעצרו בשבועות האחרונים על ידי המשטרה בחשד לפעילות על רקע לאומני שכללה בין היתר, השלכת מטענים, בקבוקי תבערה, ירי זיקוקין ויידוי אבנים לעבר כוחות הביטחון

תשעה מחבלים נעצרו: "השליכו מטענים ובקבוקי תבערה לעבר כוחות הביטחון"
כוחות מג"ב צילום: דוברות המשטרה

היחידה המרכזית במחוז ירושלים יחד עם שירות הביטחון הכללי, ניהלו בתקופה האחרונה חקירה משותפת בעקבות מקרי הפרות סדר אלימות שהתרחשו עם פרוץ מלחמת "חרבות ברזל", בשבעה באוקטובר 23'. 

באותה העת, התרחשו הפרות סדר אלו בשכונת עיסאוויה שבמזרח ירושלים, בהן מחבלים ירו זיקוקין בכינון ישיר, יידו אבנים וסלעים, השליכו בקבוקי תבערה ומטענים לעבר שוטרי מחוז ירושלים ולוחמי מג"ב ירושלים שפעלו במקום, וכל זאת במטרה להפר את הסדר במזרח העיר ולערער את היציבות במזרח ירושלים בעקבות המלחמה.

במקרים אלה, בחסדי שמים, לא היו נפגעים לכוחותינו ולא נגרם נזק. כוחות המשטרה ולוחמי מג"ב ירושלים, נאלצו להשתמש באמצעים להדיפת מפרי הסדר האלימים תוך שבמקביל, נפתחה חקירה ביחידה המרכזית ושירות הבטחון כאמור, לאיתור המחבלים ומיצוי הדין עמם.

במהלך החקירה המשותפת, בוצעו פעולות מגוונות על ידי צוותי החקירה לאיתורם של המחבלים החשודים. בתוך כך, נעצרו במהלך השבועות האחרונים על ידי בלשי הימ"ר יחד עם לוחמי מג"ב ירושלים ובסיוע שב"כ, 9 החשודים (17-23, תושבי שכונת עיסאוויה) והם הועברו לחקירה ביחידה המרכזית ירושלים. 

מחקירתם עלה כי מפגעים אלה היו מעורבים במהלך השנים האחרונות, במקרים רבים של הפרות סדר, התפרעויות ועימותים עם כוחות הביטחון בשכונתם וחלקם גם בהר הבית. 

במספר מקרים למשל, בשבוע הראשון לפרוץ המלחמה, חלק מהמפגעים השתתפו במספר הפרות סדר בשכונת עיסאוויה, שבמהלכן השליכו מטעני צינור, אותם חלקם הכינו מבעוד מועד, יידו אבנים ובקבוקי תבערה וירו זיקוקין בכינון ישיר לעבר השוטרים ולעבר בית חולים.

במקרה אחר לפני כחודשיים, חלק מהמפגעים השתתפו בהפרת סדר בעסאוויה והשליכו מטעני צינור בכינון ישיר לעבר הכוחות שפעלו במקום. בנוסף, אחד מהמפגעים השליך מספר בקבוקי תבערה אותם הכין מבעוד מועד והשליכם לעבר הכוחות. למרבה הנס, לא היו נפגעים גם במקרה זה. 

עוד נודע במסגרת החקירה שהתנהלה, כי אחד המפגעים שנעצרו, אף היה מעורב בהפרת סדר שהתרחשה לפני כשנה בחודש רמדאן בהר הבית, במהלכה המחבל ירה זיקוקין לעבר הכוחות. במקרה נוסף, המפגע תלה מספר רב של דגלי ארגון הטרור 'הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני', ואף הצטלם עם כלי נשק לאחר שעפ"י החשד, ירה באמצעותו לאויר.

במהלך השבועות האחרונים, בלשי ימ"ר ירושלים יחד עם לוחמי מג"ב ירושלים עצרו את תשעת המחבלים והם הועברו לחקירה בימ"ר ירושלים. לבקשת חוקרי המשטרה, הוארך מעצרם של החשודים בבית המשפט מעת לעת לטובת מיצוי כלל פעולות החקירה הנדרשות בעניינם. 

לאחר שממצאי חקירתם הבשילו לאחרונה ונאספו די ראיות בתיק, הוגשו כנגד חלקם כתבי אישום ולמעורבים הנוספים הוגשו הצהרות תובע מטעם הפרקליטות, ומעצרם של חלקם הוארך עד לתאריך 21.4 וצפוי נגדם כתב אישום.

מחבלים מעצרים בקבוקי תבערה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד