ט' תמוז התשפ"ד
15.07.2024
לא שרד

הפיצוץ בערב אל עראמשה: נקבע מותו של רס"ן דור זימל

נקבע מותו של רב סרן במילואים דור זימל, שמת מפצעיו לאחר שנפצע באורח אנוש כתוצאה מנפילת כטב"ם בערב אל עראמשה

הפיצוץ בערב אל עראמשה: נקבע מותו של רס"ן דור זימל
רס״ן (מיל') דור זימל הי"ד צילום: דובר צה"ל

במרכז הרפואי לגליל בנהריה נקבע מותו של קצין צה"ל, רס״ן (מיל') דור זימל. דור הי"ד הובא לביה"ח ביום רביעי שעבר לאחר שנפגע באורח אנוש מהתפוצצות כטב"ם ביישוב ערב אל-עראמשה.

דור אושפז במחלקה לטיפול נמרץ כללי, שם נאבקו הצוותים הרפואיים על חייו מאז הגעתו ועד שנאלצו לקבוע את מותו. מנהל המחלקה, ד"ר אוריאל טרטמברג: "הפצוע, שהיה מונשם מאז הגעתו, סבל מפגיעת ראש קשה, וכבר בתחילה אובחנה פגיעה מוחית. כעבור בירור ואיבחון כמקובל, התכנסה ועדה שנאלצה לקבוע מוות מוחי. אנו משתתפים בצער המשפחה ומחבקים אותה בשעותיה הקשות".

נכון לעכשיו מאושפזים במרכז הרפואי שני חיילים פצועים מהאירוע בערב אל-עראמשה: גבר בן 51 המאושפז במחלקה הנוירוכירורגית, במצב בינוני עד קשה (עם הגעתו אושפז במחלקה לטיפול נמרץ כללי במצב קשה, עבר ניתוח נוירוכירורגי ובהמשך נגמל מהנשמה), ובן 29 המאושפז במצב בינוני במחלקה כירורגית. שאר הפצועים מהאירוע בערב אל-עראמשה שוחררו או הועברו לאישפוז בבתי חולים אחרים.

אביו של דור סיפר עליו היום: "דור הוא סמ"פ בנח"ל. ב-7 לאוקטובר הוא גייס את עצמו ואסף את כל החבר'ה של הפלוגה. מאז הוא היה בגבול הצפון. הוא השתחרר מהמילואים בפברואר וחזר תוך כמה שבועות. יצא מהמילואים עם צו 8 לפעם הבאה. ביום חמישי בשעה 13:15 התחיל כל הסיפור. טיל ראשון פגע במתנ"ס שבו היו החיילים בערב אל-ערמשה. הם היו שם בהפוגה לפני פעילות. נחו, אכלו קצת, שיחקו פינג פונג. דור נפגע מהטיל הראשון. הפגיעה שלו הייתה קשה מאוד. הגיעו כוחות חילוץ ואז נורו עוד כטבמי"ם. היה קושי לחלץ את הפצועים".

כטב"ם חלל צה"ל נהריה עראמשה דור זימל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד