י"ג סיון התשפ"ד
19.06.2024
לצד ישראל

האיחוד האירופי הטיל סנקציות על איראן בנושא טילים וכטב"מים

שר החוץ ישראל כ"ץ הודה לאיחוד האירופי על החלטתו להטיל סנקציות נוספות על איראן: "החלטה דרמטית שמעבירה מסר חד משמעי לחמינאי ולהנהגה האיראנית - לא ניתן לכם לערער את הסדר האזורי"

האיחוד האירופי הטיל סנקציות על איראן בנושא טילים וכטב"מים
מצעד צבאי בטהראן, איראן צילום: שאטרסטוק

מועצת שרי החוץ של האיחוד האירופי החליטה אתמול (שני) כי משטר הסנקציות החדש של האיחוד האירופי יורחב ויכלול גם פעילות איראן בנושא הטילים וכל פעילות במזרח התיכון הקשורה לתעשיית הטילים והכטב"מים.

הסנקציות יוטלו על ישויות ואישים אשר עוסקים באספקת טילים וכטבמ"ים איראנים לארגוני טרור התומכים במשטר. 

ממשרד החוץ נמסר כי "ההחלטה החשובה של האיחוד האירופי באה לאחר מאמצים דיפלומטיים של משרד החוץ ושר החוץ כ"ץ, ולאחר עשרות שיחות בנושא מול שרי חוץ אירופאים בשבועות האחרונים".

שר החוץ ישראל כ"ץ: "אני מבקש להודות לאיחוד האירופי על החלטתו האמיצה היום, ערב חג החירות, להרחיב את משטר הסנקציות על איראן גם לנושא הטילים ולארגוני הפרוקסי שלה. מדובר בהחלטה דרמטית שמעבירה מסר חד משמעי לחמינאי, לאיראן ושלוחותיה: לא ניתן לכם להמשיך ולערער את הסדר והשלום האזוריים. תודה לאנשי משרד החוץ, למשלחת ישראל לאיחוד האירופי ולשגרירויות ישראל באירופה על פעילותם לקידום ההחלטה. נמשיך לפעול ביחד להרחבת משטרי הסנקציות על איראן לתחומים נוספים ובראשם על משמרות המהפכה".

שר החוץ ישראל כ"ץ צייץ ברשת X בפרסית מסר למנהיג העליון של איראן חמינאי: "מסר ברור להנהגה באיראן - זוהי רק ההתחלה, החלטה חשובה של האיחוד האירופי היום להטיל סנקציות על תוכניות הנשק של איראן עם מסר ברור להנהגה האיראנית. כך נראית תבוסה מדינית - וזוהי רק ההתחלה".

ישראל כ"ץ איראן האיחוד האירופי המתקפה האיראנית על ישראל סנקציות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד