י"ג תמוז התשפ"ד
19.07.2024
"ממשלה לא לגיטימית"

לפיד: "הייתי מפסיק את הלחימה, גנץ ואיזנקוט לא משפיעים"

ראש האופוזיציה יאיר לפיד הבהיר מה היה עושה במקום נתניהו: "הייתי מפסיק את הלחימה, דוחה את רפיח ועושה את העסקה ומחזיר את החטופים". לדבריו, "צריך להשמיד את גדודי חמאס, אבל את זה אתה תעשה במהלך של שנים"

לפיד: "הייתי מפסיק את הלחימה, גנץ ואיזנקוט לא משפיעים"
יאיר לפיד צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש האופוזיציה יאיר לפיד שוחח הבוקר (חמישי) ב-103fm עם אודי סגל וטל שלו וקרא לבצע עסקת חטופים מיידית. לפיד גם מתח ביקורת קשה על ראש הממשלה בנימין נתניהו והפציר בגנץ ואיזנקוט לצאת מהממשלה. 

לפיד הסביר תחילה מה היה עושה אם היה כעת ראש הממשלה: "הייתי מפסיק את הלחימה, דוחה את רפיח ועושה את העסקה ומחזיר את החטופים. הממשלה הזו הפקירה אותם, חובתה להחזיר אותם. האחריות על ראשם והם צריכים לחזור הביתה".

לדבריו, "יש לחימה, אין מלחמה בעזה, אז בעצם מבקשים משהו שהוא בכלל אינטרס ישראלי. רצוי לא להיכנס לרפיח לפני שתסגור עם המצרים הסדר מאורגן על ציר פילדלפי, על מעבר רפיח, מה שהממשלה לא עושה כרגע, כי המצרים רוצים שהרשות הפלסטינית תהיה חלק מהניהול של המעבר ואתה צריך לפנות 1.3 מיליון בני אדם צפונה, אז במילא אין עכשיו מלחמה, אז תעשה עסקה ותחזיר את החטופים. זו חובתך, זה הדבר היחיד שמצדיק את קיומה של הממשלה הזאת שגם ככה הייתה צריכה ללכת הביתה, אז מה הייתי עושה? זה מה שהייתי עושה".

"בדיוק בגלל הסיבות - החרדה של ממשלת הימין על מלא עאלק, שאולי מישהו יגיד שהם לא ממשלת ניצחון מוחלט - לא מחזירים הביתה את הרש ואת לירי ואחרים. מי שאתה יכול להחזיר, תחזיר ואז תמשיך לנסות עד שתחזיר גם את האחרים. הם מתים שם, כל יום הם מתים שם", קרא לפיד. 

ראש האופוזיציה האשים: "אני חושב שבדצמבר היינו על סף עסקה והיה צריך לעשות אותה והתברברו וניסו להשיג עוד הישג, ומפחדים מבן גביר ומסמוטריץ' ומתעסקים בפוליטיקה במקום במהות. המלחמה הזו היא הדבר הכי נורא שקרה לעם ישראל ולמדינת ישראל, והדבר הכי נורא בתוך הדבר הכי נורא אלה החטופים וזה שהם עוד לא בבית".

לדבריו, "את חמאס אנחנו נצטרך להרוג, את יחיא סינוואר צריך להרוג, את מוחמד דף צריך להרוג, צריך להשמיד את גדודי חמאס, אבל את זה אתה תעשה במהלך של שנים, במהלך מורכב. 15 שנה שילמת להם, עזרת להם, סייעת להם, עכשיו מבקשים ממך דבר אחד - קודם כל תחזיר את החטופים וננצח אותם בתהליך מורכב". 

לפיד מתח ביקורת על בכירי המחנה הממלכתי בני גנץ וגדי איזנקוט שעדיין נשארים בממשלה: "בסוף יש איזשהו מבחן תוצאה, אם אתה מסתכל ואין חטופים והצבא לא באמת נלחם עכשיו בתוך עזה". 

עוד אמר: "ההמתנה לרגע האחד הזה מחזיקה את הממשלה הזאת בחיים כבר חצי שנה. נתניהו היה צריך ללכת הביתה ב-8 באוקטובר. כל אדם הגון היה מתפטר ב־8 באוקטובר, אומר 'כשלתי, פשעתי, גרמתי לאסון הכי גדול על עם ישראל, אני הולך הביתה'".

"במקום זה, הם נכנסו לממשלה ומחזיקים אותה בחיים חצי שנה ואסון רודף אסון ותקלה רודפת תקלה, ומחזיקים בחיים ממשלה לא לגיטימית וכושלת, אז יש גבול כמה זמן אפשר לשמוע את ההסבר הזה של 'המשפיעים מבפנים'. משפיעים מבפנים זה הדבר שאומר כל אדם שלא רוצה לצאת. הם צריכים לצאת משם, הממשלה הזאת צריכה ללכת הביתה כי האירוע לא מנוהל. ואני רוצה להזכיר, כל הדברים שהם אמרו שהם ישפיעו עליהם, ממינויים בכירים, דרך התקציב, על שום דבר הם לא משפיעים, אז לכו הביתה. תנו לנו לעבוד בלהפיל את הממשלה הזאת", הבהיר. 

יאיר לפיד מלחמת חרבות ברזל בני גנץ גדי איזנקוט חטופים רפיח חמאס בנימין נתניהו

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 18 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד