י"ג סיון התשפ"ד
19.06.2024
במכתב לנתניהו

תוכנית התגובה של סמוטריץ' למהלכי הרש"פ בהאג

הרש״פ מקדמת הוצאת צווי מעצר בינלאומיים כנגד בכירים ישראלים ולוחמי צה״ל ב-ICJ וב-ICC; שר האוצר סמוטריץ׳ מציע בתגובה לנתק מיידית כל קשר עם הרש״פ ולהביא לנפילתה. סמוטריץ' הבהיר במכתב לנתניהו: "ככל וייצא צו מעצר על ידי התובע של בית הדין בהאג במסגרת התיק שמנהלת הרש"פ נגד ישראל ו/או ככל שתתקבל החלטה חד צדדית בעצרת הכללית להכיר במדינה פלשתינית אפסיק חד צדדית ובאופן מיידי את העברת כלל כספי הסילוקין לרש"פ"

תוכנית התגובה של סמוטריץ' למהלכי הרש"פ בהאג
בצלאל סמוטריץ' צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ברקע המהלכים המסוכנים שמקדמת הרש"פ נגד ישראל במוסדות הבינלאומיים, שיגר היום (חמישי) שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, בו הודיע על המהלכים בהם ינקוט בתגובה לפעולות המדיניות של הרשות הפלסטינית.

במכתבו כתב סמוטריץ׳: ״כידוע, בשנים האחרונות מקדמת הרש"פ שורת מהלכים חד צדדיים נגד ישראל בגופים בינלאומיים, ובכללם ה- ICC, ה- ICJ, מועצת הביטחון והעצרת הכללית של האו"ם. כזכור לך, עוד לפני המלחמה וכבר לפני כשנה ביקשתי במסגרת דיוני הקבינט לקיים דיון אסטרטגי שבמסגרתו נערוך מאזן רווח והפסד מקיומה של הרש"פ ונבחן את המשך הקשר שלנו איתה. טענתי כי בהינתן ההשלכות האסטרטגיות המסוכנות של ההליכים המשפטיים שמנהלת הרש"פ נגד ישראל הרי שנזקה עולה על התועלות הטקטיות שיוצאות לנו מהתאום הביטחוני איתה ביו"ש ומפעולות הסיכול שלה".

השר מוסיף: "אם עד כה ניתן היה לדחות את הדיון הזה ולחשוב שניתן יהיה להתמודד עם ההליכים שהרש"פ מקדמת ולמנוע את הגעתם לנקודה מסוכנת עבורנו, הרי שכעת נראה כי טבעת החנק מתהדקת סביבנו בשורת מהלכים שמקדמת הרש"פ בחסות המלחמה בעזה, טבעת חנק שתכליתה להפוך את ישראל למצורעת בעולם, לפגוע בצה"ל ובכלכלה ולכפות חד צדדית על ישראל את הקמתה של מדינת טרור ביהודה ושומרון ובעזה.  

בימים אלו הרש"פ פועלת מול התובע בבית הדין הפלילי בהאג להוצאת צווי מעצר נגד בכירים ישראליים, צעד מסוכן ותקדימי שיהווה חציית קו אדום. הרש"פ שואבת עידוד ולגיטימציה לפעולותיה מהפניית העורף של ממשל ביידן לישראל בהקשרים המשפטיים באמצעות הטלת הסנקציות על המתיישבים וככל הנראה גם על צה"ל וכן מהטונים הצורמים של מנהיגי מדינות אירופה נגד ישראל בהקשרי המלחמה בעזה.

הרש"פ פועלת, עם ארגוני דה-לגיטימציה פלשתינים ובינלאומיים לקידום אמברגו נשק נגד ישראל במטרה לעצור את המלחמה בעזה. הרש"פ רשמה הצלחה במועצת זכויות האדם של האו"ם שקיבלה ב 5 באפריל החלטה הקוראת לאמברגו נשק על ישראל ואנשיה פועלים משפטית בגרמניה, צרפת וסקוטלנד בכדי לפגוע בבנייו הכח של צה"ל. בכירי הרש"פ מעודדים מהצלחותיהם ומהתהדקות הלחץ על ישראל ובוחנים מהלכים מולטיליטרליים נוספים שיפגעו בישראל, ובכלל זה קידום הליכים משפטיים נוספים בבית הדין באירופי לצדק, עיבוי ההליך של דרום אפריקה נגד ישראל, הפעלת לחץ על מדינות אירופה להטלת אמברגו נשק על ישראל, ועוד ועוד".

סמוטריץ' הוסיף: "במקביל, הרש"פ פועלת לקדם הכרה חד צדדית בה כמדינה, ואחרי שנבלמה במועצת הביטחון באמצעות הווטו האמריקאי חותרת להעביר החלטה כזו בעצרת הכללית ופועלת לגיבוש רוב מקרב המדינות שיתמכו בכך.

כל הנ"ל מצטרף ללחצים הבינלאומיים הגדולים המופעלים על ישראל לאפשר את כניסתה של הרש"פ לעזה ביום שאחרי חמאס, בחסות "רפורמות" קוסמטיות ולהקים מדינת טרור ביהודה ושומרון ובעזה, באופן שבו הטבח הנורא שביצע חמאס באזרחי ישראל יעניק לערבים את מה שהם לא קיבלו עד כה ושה-7 לאוקטובר יהיה למעשה יום יסוד המדינה הפלשתינית. צעד שלא ניתן לפרשו אחרת מפרס אדיר לטרור, הרמת קרנו של חמאס שימוצב כמי שהצליח להביא לערבים הישג אדיר שלא התקבל בדרך אחרת, וממילא תמרוץ מסוכן לטרור וסכנה קיומית למדינת ישראל".

לדבריו, "בתוך הקורלס המדיני והמשפטי המסוכן הזה שאליו מנסים לדחוף את מדינת ישראל, הרש"פ מהווה שחקן פעיל ודומיננטי מאוד כפי שעולה מכל החומרים הגלויים והמודיעיניים. לא ניתן עוד לעבור על זה לסדר היום ולהפטיר כדאשתקד. במצב העניינים הנוכחי אני משוכנע שהרש"פ מהווה סכנה מיידית למדינת ישראל ועלינו להביא להפלתה.

הנ"ל מצטרף לעובדה שעד היום כלל בכירי הרש"פ נמנעו מלגנות את הטבח שביצע חמאס באזרחי ישראל ויש מהם שאף גיבו אותו, לשיחת הניחומים שביצע אבו-מאזן לבכיר חמאס הניה על חיסול בניו המחבלים, ועוד.

אני סבור, כפי שאמרתי לך בפגישתנו בערב החג, כי עליך להודיע באופן גלוי וחד משמעי כי ככל והמהלכים החד צדדיים הללו יקודמו ישראל תנתק את כל קשריה עם הרש"פ ותביא לנפילתה המיידית ותחיל את ריבונותה באופן  מיידי וחד צדדי על כלל שטחי יהודה ושומרון. צעדים חד צדדיים יענו בצעדים חד צדדיים".

לסיום כתב: "לצערי עד כה לא עשית זאת. הריני להודיעך כי ככל וייצא צו מעצר כל שהוא על ידי התובע של בית הדין בהאג נגד אזרח או חייל ישראלי במסגרת התיק שמנהלת הרש"פ נגד ישראל ו/או ככל שתתקבל החלטה חד צדדית בעצרת הכללית להכיר במדינה פלשתינית אפסיק חד צדדית ובאופן מיידי את העברת כלל כספי הסילוקין לרש"פ ואורה על ביטול השיפוי הניתן לבנקים הישראליים הקרוספונדטיים המעבירים כספים לבנקים ביהודה ושומרון. אבקשך להודיע זאת לכלל הגורמים הבינלאומיים ולהורות את מתאם הפעולות ביהודה ושומרון להודיע זאת לגורמי הרש"פ שאיתם הוא בקשר. לא אפקיר את לוחמי צה"ל ומפקדיו ולא אתן את ידי להמשך קיומה של רשות עויינת שמסכנת אותם ואת קיומה של ישראל".

בצלאל סמוטריץ' מלחמת חרבות ברזל בנימין נתניהו הרשות הפלסטינית

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד