ט"ז סיון התשפ"ד
22.06.2024
מכה כואבת

דרמה בעולם התקשורת: צבי יחזקאלי עוזב אחרי 22 שנה

מכה קשה לערוץ 13, עם הודעתו של הפרשן הבכיר צביקה יחזקאלי על עזיבה ועריקה לערוץ מתחרה שמוקם בימים אלה

דרמה בעולם התקשורת: צבי יחזקאלי עוזב אחרי 22 שנה
צבי יחזקאלי צילום: צילום מסך ערוץ 13

גל העזיבות ב'ערוץ 13' נמשך. אחרי עזיבת גדולי הטאלנטים בשנה האחרונה, בין היתר של המגישים, אילה חסון, שרון גל, אמנון לוי, אברי גלעד, אורי קוואל והחזאי טל שמאי, מגיעה מכה אנושה, עם עזיבתו של הפרשן לענייני ערבים הוותיק, צביקה יחזקאלי, אחרי 22 שנה.

יחזקאלי מצטרף לערוץ i24NEWS שמקים בישראל שלוחה בשפה העברית ובמשך כמה חודשים מגבש ומגייס את הצוות, רבים מהם כאלה שערקו מערוצי החדשות הקיימים ולא מעט מהם עבדו עד לאחרונה ב'חדשות 13'. מי שמגבש שם את הצוות הוא ישראל טויטו, לשעבר מנכ"ל 'חדשות 13' ונראה שהוא ממקד את מלוא הכוח בצוות שעמו עבד והכיר עד לאחרונה.

יחזקאלי בן 53, אב ל-8, חזר בתשובה בשנים האחרונות ומקיים אורח חיים חרדי, מחובר לתורת רבי נחמן מברסלב זי"ע. מאז 2002 הוא הפרשן לענייני ערבים של 'ערוץ 10' ובגלגולו הנוכחי 'ערוץ 13', לצד סרטוני רשת בנושא העולם הערבי ופרשנויות בתחנות הרדיו שמבקשים לשמוע את דעתו כמומחה לעולם.

Yonatan Sindel/Flash90צבי יחזקאלי, הפרשן לענייני ערבים של חדשות 13צילום: Yonatan Sindel/Flash90
 

בחודשים האחרונים נפוצו שמועות שיחסיו של יחזקאלי עם חלק מהמגישים והכתבים בערוץ עלו על שרטון, אולי בשל היותו חריג בנוף, אדם דתי, בעל תפיסות ימניות בערוץ שרובו ככולו אנשי שמאל.  

אחד העימותים האחרונים הזכורים שלו על המרקע, היו עם חברו לערוץ פרשן חדשות החוץ גיל תמרי שניסה לפרשן את המלחמה בנוכחותו: "אתה מייצג את האמריקנים. אני ערביסט, אני 30 שנה לומד ערבית, חי עם ערבים. האמריקאים ואתה לא מבינים ערבית. אל תדבר בתחומים שאתה לא מבין בהם", נזף יחזקאלי בתמרי.

גם הרייטינג של הערוץ לא מתאושש ולפי דיווחים, חברת החדשות של ערוץ 13, צפויה לצאת לתוכנית קיצוצים.

ב'חדשות 13' נפרדו מיחזקאלי ומסרו: "ברצוננו לעדכן כי אחרי יותר מ-20 שנים, הפרשן לענייני ערבים, צביקה יחזקאלי, עוזב את חדשות 13. 

צבי יחזקאלי, הצטרף ל״חדשות 10״ בשנת 2002 כראש הדסק לענייני ערבים ומאז מהווה גורם מרכזי בשידורי חברת החדשות. יחזקאלי הוביל את סיקור העולם הערבי בחברת החדשות וייצר סרטים דוקומנטריים וסדרות. אנו מודים לו על 22 שנים של עשייה טלוויזיונית ועיתונאית". 

אור צלקובניק, מנכ״ל חדשות 13 אמר: ״אני רוצה להודות לצבי על כל אשר עשה עבור צופי חדשות 13. הסיקור שלו את העולם הערבי, הפרויקטים שהוביל ונוכחותו על המסך במהלך שנותיו - וביתר שאת בחודשי המלחמה, ייחסר לצופינו וגם לי אישית. אני מאחל לו הצלחה בהמשך הדרך.״

צביקה יחזקאלי הוסיף מצידו דברי פרידה קצרים: ״מודה מעומק הלב לחברי אור צלקובניק היקר - מנכ״ל החדשות, לאמיליאנו מנכ״ל הערוץ, ולכל החברים, הצופים והשותפים שלי במשפחת 13. מאחל לכולנו בע״ה שנזכה לבשורות טובות, ישועות וניצחון במלחמה. אוהב ומעריך צבי״.

צבי יחזקאלי צביקה יחזקאלי ערוץ 13 חדשות 13 i24NEWS עזיבה עריקה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 10 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד